7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

30 października 2019

WĘDKARZ: Zakończenie sezonu Koła PZW Wykromet

7 dni
Nad zbiornikiem Lelity (Kontowskie) odbyły się ostatnie oficjalne zawody wędkarskie koła PZW Wykromet. Nad najładniejszym starorzeczem Warty Okręgu PZW w Częstochowie spotkało się 17 wędkarzy, w tym jeden kadet, by rywalizować w zawodach „Zakończenie Sezonu”. 

Aura przywitała uczestników nad wodą lekkim przymrozkiem jednak, gdy za drzew wyłoniło się słońce i temperatura stopniowo wzrastała, to niektórzy kończyli zawody w krótkim rękawku. 
Przed odprawą sędziowską Robert Amborski prezes Koła wręczył Kazimierzowi Mokrzyckiemu wieloletniemu członkowi Zarządu Koła „Medal za Zasługi Dla Okręgu PZW W Częstochowie”, przyznany mu przez Zarząd Okręgu. 
Tradycyjnie sponsor Jerzy Bekus ufundował upominek dla tego, kto wylosuje numer 13 (stanowisko uznane za pechowe). Tym razem sam wylosował ten numer, więc nagrodę przeznaczył dla najmłodszego uczestnika zawodów. Notabene ten niby pechowy numer przyniósł mu zwycięstwo w całej rywalizacji. 
Łowiono przez cztery godziny metodą spławikową. Niestety sprawdziły się przewidywania, że jak rano mróz a w dzień słońce to „biała” ryba żeruje bardzo słabo, choć na plus zasługuje to, że nikt z zawodników nie miał przy nazwisku zera, łowiąc chociaż kilka rybek. Łupem wędkarzy padały przede wszystkim: ukleje, malutkie jazgarze, płotki (kilka sztuk miało ponad 20 cm, a jedna nawet 25), leszczyki, okonie i krąpie. 
Łowcą najdłuższej ryby (leszcz 35,5 cm) okazał się Mariusz Michoń, za co „Puchar Rzecznika Dyscyplinarnego Koła Wykromet” wręczył mu osobiście rzecznik Piotr Ciężkowski.

Podczas podliczania wyników całe towarzystwo udało się na posiłek, który przygotowała niezastąpiona pani Bożena Michalak, za co jak zwykle należą się jej wielkie podziękowania. 
Gdy już wszyscy zaspokoili apetyt, Andrzej Michalak wiceprezes Koła ogłosił wyniki, wręczając najlepszym dyplomy i upominki. 
Na koniec chciałbym podziękować Kołu Pajęczno za tak zadbane i przygotowane łowisko do wędkowania, gdzie można wygodnie łowić ryby obcując z przyrodą.

Najlepsza dziesiątka:

1. Jerzy Bekus – 3.225 pkt
2. Andrzej Michalak – 2.965 pkt
3. Piotr Michalak – 2.275 pkt
4. Adrian Michalak – 1.765 pkt
5. Kuba Barwaniec (kadet) – 1.520 pkt
6. Mariusz Michoń – 1.445 pkt
7. Piotr Ciężkowski – 1.285 pkt
8. Damian Reterski – 1.035 pkt
9. Marcin Wosik – 1.015 pkt
10. Robert Michalak – 950 pkt.


Tekst i zdjęcia: RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama