7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

18 września 2019

LIST CZYTELNIKA: „Wyłudzili publiczne pieniędzy w związku z pełnionym mandatem radnych”

7 dni
„Nasz list proszę potraktować, jako zawiadomienie o popełnieniu przestępstw, jakich dopuścili się niektórzy radni miejscy z Częstochowy” – tak mocnymi słowami zaczyna się depesza, którą przesłali do naszej redakcji „pracownicy Urzędu Miejskiego w Częstochowie”. Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej i Okręgowej w Częstochowie oraz do Prokuratury Krajowej, a także do CBA, ABW i lokalnych mediów.

„Zawiadomienie o popełnionych przestępstwach

Nasz list proszę potraktować, jako zawiadomienie o popełnieniu przestępstw, jakich dopuścili się niektórzy radni miejscy z Częstochowy. Nie możemy się pod tym zawiadomieniem podpisać imiennie z uwagi na obawy przed konsekwencjami, ale z drugiej strony nie możemy dłużej tolerować jawnego łamania prawa i okradania obywateli.
Osoby, które dopuściły się poświadczenia nieprawdy, jak i wyłudzenia publicznych pieniędzy w związku z pełnionym mandatem to radni X oraz Y [nazwiska radnych do wiadomości redakcji].
Radna X, przebywając na prywatnym urlopie podczas, którego zdobywała Kilimandżaro w 2018 roku poświadczyła nieprawdę w oświadczeniu, składanym do przewodniczącego rady miejskiej. Potwierdziła w nim, że „pełniła inne obowiązki radnej”, co umożliwiło jej pobranie pełnej diety radnej za nieobecność na sesji i naraziło finanse publiczne na straty. Nie była obecna podczas sesji rady miejskiej, co jest udokumentowane w postaci nagrania wideo z sesji, jak i w liście obecności. To nie jedyny przypadek radnej X, która wyłudza w ten sposób publiczne pieniądze i potwierdza nieprawdę. Zachęcamy do analizy wszystkich jej usprawiedliwień, które przekazywała do przewodniczącego rady miejskiej Zdzisława Wolskiego, który je akceptował.
Kolejna radna, Y dopuściła się serii poświadczeń nieprawdy, jak i wyłudzenia publicznych pieniędzy, co najmniej kilkukrotnie w 2019 roku, przedkładając oświadczenie o „pełnieniu innych obowiązków radnego” w związku z nieobecnościami na sesjach rady miejskiej. Pozwoliło to na wyłudzenie kilku tysięcy złotych publicznych pieniędzy za zgodą przewodniczącego rady miejskiej i zapewne wiedzy naczelników biura rady miejskiej.
Prosimy o ukrócenie tego procederu i ukaranie winnych w sprawie. Prosimy o przesłuchanie przewodniczącego rady miejskiej, naczelników z biura rady miejskiej, radnych, którzy dopuścili się przestępstw oraz wszystkich radnych z dwóch klubów radnych SLD i Platformy Obywatelskiej. 

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Częstochowie.”

***

Imiona i nazwiska radnych X i Y do wiadomości redakcji.


red.

Komentarze (4)

23 września 2019

Można by rzec : Kobiety Potrafią 😁😉


19 września 2019

Były wyłudzenia na wnuczka teraz jest sposób na radną miejską.Częstochowska prokuratura ma niemały dylemat, przecież to ludzie prezydenta.


19 września 2019

Kasa, seks i Rock'N'Roll, na każdym piętrze coś innego.


19 września 2019

Pełnić,, inne,, obowiązki na Kilimandżaro.... Hm i jak tutaj później nie,, bronić,, demokracji.... czerwonej


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama