7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

04 września 2019

WĘDKARZ: Zawody o Puchar Prezesa Koła PZW Wykromet

7 dni
15 sierpnia o godzinie 6 rano nad stawem C „No – kill” w Strzelcach Wielkich spotkało się 32 zawodników, w tym dwóch kadetów, by rywalizować o „Puchar Prezesa” spławikową wędką z kołowrotkiem.

Zawodnicy łowili przez cztery i pół godziny, z brzegu od strony rzeki Pisi. Niestety w tym dniu ryby bardzo słabo żerowały, co zapewne było spowodowane przechodzącymi frontami atmosferycznymi.  
Łowiono: leszczyki, płocie, okonie (przeważnie niemiarowe), wzdręgi, karasie, jazgarze i pojedyncze karpie (dokładnie 6 sztuk). Te ostatnie zdecydowały o rozdziale pierwszych 6 miejsc. Ten, który miał cięższą rybę zajął wyższe miejsce. O zwycięstwie zdecydowało 10 punktów (gram), czyli niewielka rybka. 
Najlepszym okazał się Janusz Krysiak, który urasta do miana króla tego łowiska. Miesiąc wcześniej zwyciężył w zawodach gruntowych z tą tylko różnicą, że miał wtedy 8 kilogramów ryb więcej. Natomiast najlepszym najmłodszym uczestnikiem został Paweł Kowalski, który wyprzedził swojego rywala Kubę Barwańca tylko o 70 punktów. 

Najlepszym w swoich kategoriach, prezes Robert Amborski wręczył pamiątkowe puchary, najlepszej czwórce dyplomy i upominki. 

Wszyscy uczestnicy podziękowali gromkimi brawami koleżance Bożenie Michalak za przygotowanie pysznej kaszanki i karkówki.

Najlepsza dziesiątka:


1. Janusz Krysiak – 2.755 pkt.

2. Adrian Michalak – 2.745 pkt.

3. Piotr Ciężkowski – 2.520 pkt.

4. Stanisław Pindych – 2.325 pkt.

5. Sławomir Kowalik – 2.075 pkt.

6. Jerzy Bekus – 880 pkt.

7. Sebastian Firlej – 660 pkt.

8. Robert Amborski – 595 pkt.

9. Paweł Kowalski – 565 pkt.

10. Kazimierz Mokrzycki – 530 pkt.


RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama