7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 sierpnia 2019

Tylko jeden z siedmiu autobusów nadawał się do jazdy

Tylko jeden z siedmiu autobusów nadawał się do jazdy

7 dni
Główny Inspektorat Transportu Drogowego podał, że na siedem skontrolowanych autobusów w Częstochowie, tylko jeden był we właściwym stanie technicznym. Dwa nie nadawały się do dalszej jazdy. Jeden z pojazdów miał popękane tarcze hamulcowe, z innego wyciekały płyny eksploatacyjne, brakowało też siły hamowania na tylnych kołach.

Ulica Focha w Częstochowie stała się w poniedziałek (12 sierpnia) dodatkowym przystankiem dla autobusów publicznej komunikacji. Każdy pojazd musiał przejechać przez mobilną stację diagnostyczną obsługiwaną przez śląską Inspekcję Transportu Drogowego. Dzięki stacji inspektorzy mogą szczegółowo sprawdzić stan techniczny. Jeden z autokarów miał popękane tarcze hamulcowe, na tylnych kołach innego pojazdu praktycznie nie było siły hamowania, na dodatek z tego autobusu wyciekały płyny eksploatacyjne. Już po kilku minutach postoju na stacji pojawiły się kałuże oleju. Podczas kontroli inspektorzy ujawnili też nadmierną korozję, która osłabiała konstrukcję pojazdu. Stwierdzono również nadmierne zużycie przegubów, nadmierne luzy stabilizatora oraz opony o różnej rzeźbie bieżnika na jednej osi.

Na siedem skontrolowanych autobusów, tylko jeden odjechał bez zatrzymanego dowodu rejestracyjnego - jego stan nie budził zastrzeżeń inspektorów. Z kolei stan techniczny dwóch pojazdów zagrażał bezpieczeństwu - inspektorzy musieli wydać zakaz dalszej jazdy. W tych przypadkach ITD wszczęła również postępowania administracyjne wobec przewoźników i osób zarządzających transportem.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama