7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 sierpnia 2019

7 dni
Z archiwum 7 dni

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

NR 17 (052) 2005
*,,Poseł ma biuro” - autorstwa SB 

Małgorzata Handzlik (PO) jest kolejnym posłem do Parlamentu Europejskiego, który otworzył swoje Biuro w Częstochowie. - Chciałabym bywać tutaj raz w miesiącu, choć boję się, że nie zawsze będzie to możliwe. 

*„Rusza Grand Prix” - autorstwa Zic-Zac
Dokładnie 30 kwietnia 2005 roku w sobotę (początek o godzinie 19.00) na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu rozegrany zostanie pierwszy z dziewięciu turniejów tegorocznego cyklu Grand Prix – Dominet Bank European Speedway Grand Prix. Tak brzmi bowiem oficjalna nazwa turnieju. Sposób wyłaniania najlepszego żużlowca świata w takiej formule został wprowadzony od 1995 roku. 

NR 18 (053) 2005 
*„Weekend rowerowy” - autorstwa MK

Pierwszy weekend maja był nad wyraz owocny dla członków Osiedlowego Klubu Turystycznego PTTK ''M-2'' w Myszkowie.(...) 1 maja 14-osobowa ekipa rowerzystów kierowana przez przewodnika turystyki kolarskiej Wiesława Lipeckiego wybrała się do Zaborza. 

*„Mateusz zaskoczył” - autorstwa Zic-Zac
Mateusz Szczepaniak 18-letni zawodnik częstochowskiego Złomreksu Włókniarza niespodziewanie uplasował się na czwartej pozycji (10 pkt.) w bydgoskim finale krajowym eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata juniorów. Tym samym nasz reprezentant znalazł się w gronie siedmiu polskich żużlowców, którzy już niebawem rozpoczną batalię o młodzieżowe tytuły w międzynarodowym towarzystwie. 

NR 19 (054) 2005 

*„Dyrektor zamiast sekretarza” - autorstwa RB

Kilkakrotnie podejmowano próby powołania Sekretarza Miasta, na co – z różnych względów nie chciała się zgodzić Rada. Gdy ostatnie podejście 27 kwietnia znów nie przyniosło rozstrzygnięcia, prezydent Wrona wydał zarządzenie zmieniające Regulamin Organizacyjny, co pozwoliło mu na powołanie Anny Pawłowskiej (53l.) na nową funkcje Dyrektora Urzędu. 

NR 20 (055) 2005 
*„Z Pistoletem Do Agentów” - autorstwa RB  

Sensacją ostatnich dni jest aresztowanie byłego komendanta policji w Częstochowie, a następnie na Śląsku. Do domu Mieczysława K. pod Miedźnem przybyli w poprzedni czwartek funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z nakazem zatrzymania generała. 

*,,Czy wystarczy 35 milionów?” - autorstwa RB
Komisja przetargowa Urzędu Miasta wybrała wreszcie budowniczych wiaduktu „Jagiellońskiego”, który pobiegnie nad torami linii kolejowej Herby-Kielce. Przypomnijmy, że jest to część zadania inwestycyjnego nazwanego ''korytarzem południowym'', bowiem w przyszłości będzie on wyprowadzać ruch z Rakowa i Błeszna do węzła autostradowego.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama