7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 sierpnia 2019

Więcej zapłacimy za odprowadzanie ścieków

7 dni
W poprzednim numerze Tygodnika 7 dni informowaliśmy naszych Czytelników o podwyżkach cen, które wprowadziło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie. Co prawda więcej nie zapłacimy za wodę, ale za odprowadzanie ścieków już tak. Podajemy więc nowe stawki, które teraz, w miesiącu lipcu będą odzwierciedleniem w rachunkach dla wodociągów, co znaczy, że każdy odczuje w portfelu kolejną – po podwyżce za śmieci – zmianę.

Na pytania redakcji odpowiedział (po urlopie) Paweł Gruszczyński, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie.

- Ile wynosiła stawka za odprowadzanie ścieków przed podwyżką, a ile po podwyżce?

- Wysokość cen za odprowadzanie ścieków przedstawia się następująco:

* Pierwsza kategoria taryfowa: Odbiorcy odprowadzający ścieki z gospodarstw domowych i podmiotów odprowadzających ścieki socjalno-bytowe
- mieszkańcy miasta Częstochowy, miasta i gminy: Blachownia oraz Kłobuck, a także gmin: Konopiska, Mykanów, Poczesna, Miedźno i Olsztyn – aktualna stawka netto: 6,08 zł (poprzednio 5,97 zł);
- mieszkańcy gminy Rędziny – aktualna stawka netto: 5,61 zł (poprzednio 5,51 zł) – różnica w cenie odprowadzania ścieków wynika ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w zakresie gospodarki ściekowej, przyjętego przez Radę Gminy Rędziny.

* Druga kategoria taryfowa: Pozostali odbiorcy
- odbiorcy usług z terenu miasta Częstochowy, miasta i gminy: Blachownia oraz Kłobuck, a także gmin: Konopiska, Mykanów, Poczesna, Miedźno i Olsztyn – aktualna stawka netto: 6,92 zł (poprzednio 6,80 zł);
- odbiorcy usług z terenu gminy Rędziny – aktualna stawka netto: 6,45 zł (poprzednio 6,33 zł) – różnica w cenie odprowadzania ścieków wynika ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w zakresie gospodarki ściekowej, przyjętego przez Radę Gminy Rędziny.

- Od kiedy obowiązują nowe stawki?

- Stawki wynikające z nowego okresu rozliczeniowego obowiązują od 13.06.2019 r., zgodnie z założeniami taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, zatwierdzonej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.


red.

Komentarze (1)

05 sierpnia 2019

Co PWIK zamierza zrobić aby zaoszczędzić na kosztach osobowych pracowników biurowych ?


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama