7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 września 2011

Klasyki motoryzacji z zamkiem w tle

7 dni
26 i 27 sierpnia w okolicach naszego miasta odbył się XXVI częstochowski rajd pojazdów zabytkowych, będący jednocześnie IX rundą Mistrzostw Polski. Wszystkich uczestników udało się uchwycić pod zamkiem królewskim w Bobolicach, gdzie te przepiękne maszyny prezentowały się wyjątkowo okazale.

Organizowany cyklicznie rajd cieszy się sporym powodzeniem wśród wielbicieli pojazdów zabytkowych. Na starcie tegorocznego stanęło niemal czterdzieści załóg, wśród nich Polski Fiat 508 z 1935 roku. Najliczniej reprezentowaną grupą były pojazdy z lat 1965-1980, jak choćby Triumph Spitfire czy Porshe w prawie wszystkich możliwych wersjach i odmianach. Nie zabrakło oczywiście polskich klasyków, a wśród nich Syreny, Żuka, Nysy oraz Fiata 125p. Dużym zainteresowaniem cieszył się niepozorny Fiat 600 Multipla. Ten maleńki pojazd o długości 3,5 metra mieścił sześciu pasażerów i został zaprojektowany z myślą o przewozie osób. Jego 22 KM i prędkość maksymalna wynosząca 95 km/h z pewnością nie powala, ale do udziału w rajdzie samochodów zabytkowych zupełnie wystarcza.  
Każdy ze startujących pojazdów ma swój urok i ciekawą historię, decyzję który z nich jest najpiękniejszy pozostawiam Państwu.


Dawid Kluczny

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama