7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 maja 2019

7 dni
Z archiwum 7 dni

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

NR 29 (029) 2004
* „ Spotkanie na szczycie” - autorstwa Renaty Klucznej

Ogromna rzesza pielgrzymów odwiedzająca co roku klasztor zostawia wprawdzie niemało pieniędzy, jednak poważne fundusze pochodzą od sponsorów. Jednym z największych jest właśnie Jan Kulczyk. Nikt, tak ze strony biznesmena, jak i Jasnej Góry nie chce ujawnić kwoty wyłożonej przez tego pierwszego. Mówi się o kilku milionach złotych. W 1998 r. między innymi dzięki jego pieniądzom zakończono blisko trzyletnią renowację biblioteki.

* „Odpieprzcie się od Częstochowy” - autorstwa Ryszarda Baranowskiego
(…) Krzysztof Popenda, były poseł KPN-u z naszego województwa, nie widział ideowych przeszkód  dla dogadywania się z „komunistami” w sprawie sprzedaży Huty Hindusom, na czym skorzystali decydenci  z ministerstw, lokalni lobbyści, gazety i – prawdopodobnie – działacze związkowi. Jeszcze do niedawna los największej częstochowskiej fabryki wisiał na włosku, ale nadeszło chińskie prosperity na stal i można kręcić duże lody.

NR 31 (031) 2004
* „Brak sojuszników bibliotek” - autorstwa Pauliny Kotlarek

Czytelnictwo wygląda dramatycznie, co czwarty mieszkaniec miasta korzysta z usług biblioteki, w powiecie zaś tylko co dziesiąty dociera do naszych placówek. Stan bibliotek gminnych przedstawia się bardzo źle. W rankingu prowadzonym przez Bibliotekę Śląską zajmują one niechlubne ostatnie miejsce, zarówno jeśli chodzi o sprawy czytelnicze, jak i komputeryzację placówek.

* „Polacy bili wszystkich” - autorstwa az
W hali warszawskiego Torwaru rozegrano Mistrzostwa Europy w kategorii open i kata w karate kyokushin. W kumie open oldbojów gwiazdą pierwszej wielkości był częstochowianin Jacek Synoradzki, dotarł do wielkiego finału mistrzostw, w którym okazał się lepszy od krajania Edwarda Golińskiego. Synoradzki od lat jest liczącym się zawodnikiem karate kyokushin. Mistrzostwa Europy w pełnym stopniu są zwieńczeniem jego przygody z tą dyscypliną walki.

NR 32 (032) 2004
* „Z nienawiści do męża” - autorstwa Renaty Klucznej

W 2004 roku orzeczono prawie 50 tysięcy rozwodów. Ponad 28 tysięcy rozwodzących się małżeństw posiada małoletnie dzieci. Każdego roku kilka tysięcy ojców szuka pomocy w odzyskaniu własnych dzieci. Wciąż bowiem pokutuje przekonanie, że najlepsze warunki rozwoju, może dziecku zapewnić tylko kobieta. Jak to się ma do badań ośrodków analitycznych, z których wynika, że samotny ojciec jest w stanie lepiej zadbać o dziecko niż samotna matka?

* „www.Wielkarzeczpospolita.net – rok 2054. Najwolniejszy desant w historii” - autorstwa hetmaana
Operacja gwałtownego osuszania Rio de Janerio zakończyła się pełnym sukcesem i ewakuowani wcześniej mieszkańcy powoli wracają do zrujnowanego przez polskich meteoinżynierów miasta. Razem z mieszkańcami na brzegu lądują potężne ilości polskiego sprzętu wojskowego, pojazdów opancerzonych, czołgów i żołnierzy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama