7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 maja 2019

WĘDKARZ: XXIII Puchar Warty – Sztuczna Mucha

WĘDKARZ: XXIII Puchar Warty – Sztuczna Mucha

7 dni
Na początku kwietnia nad „górską” Wartą rozpoczął się „XXIII Puchar Warty”, nad którym patronat medialny objął Tygodnik Regionalny 7 dni.

W pierwszy dzień, który jak zwykle zarezerwowany był dla „muszkarzy” do rywalizacji przystąpiło 31 wędkarzy z całego kraju. Kapitalna atmosfera przed samymi zawodami połączona towarzyskim wędkowaniem na odcinku „no kill” na Warcie, tworzą od lat niezapomniany klimat. Tradycyjnie wszystkich startujący przywitał i prezes Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa Andrzej Bierancki. Po odprawie zawodnicy ruszyli nad brzegi rzeki, by przez 4 godziny próbować złowić jak najwięcej ryb. 

Efektem wędkarskich zmagań było zgłoszenie komisji sędziowskiej 27 ryb. Największą rybę pstrąga potokowego (52,3 cm) złowił Mirosław Wnuk nasz wieloletni sponsor i przyjaciel. Kilku kolegów miało kontakt z jeszcze większymi rybami, ale jak to z rybami... czasami się udaje czasami nie. Oczywiście zawody zostały zorganizowane na żywej rybie i wszystkie ryby wróciły bezpiecznie i w doskonałej kondycji z powrotem do

wody. 
Po powrocie do bazy zawodów w trakcie, kiedy zawodnicy spożywali obiad, komisja sędziowska pracował w pocie czoła, zliczając wyniki. Gdy wszyscy zaspokoili głód ogłoszono wyniki. 

W pierwszej kolejności podziękowano darczyńcom i partnerom: cmyk24.pl, Art Foto Daniel Kasprzak, Sztuka Łowienia, Okręg PZW Częstochowa, Tygodnik Regionalny 7 dni, Łowisko Wędkarskie „Żywiec Moszczanica”, Pensjonat Gawra, „Manager”, Tatra Fly Fishing, Hotel Tatra w Zakopanem, Flyhouse, FlyArtFishing, Jaxon, M-Elektrostatyk, Kenart, Design Fishing sp. z o.o., Fly Fishing & Pike, Sneck Polska, Balsax, Taimen Fly Fishing, Siek-M i Salix Alba, bez których ta impreza nie była by tak udana. 

Następnie wręczono: puchary, dyplomy i nagrody oraz wylosowano wśród wszystkich pozostałych osób drobne fanty i upominki. 

Na koniec przedstawiciele Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa podziękowali wszystkim uczestnikom za przybycie i stworzenie kapitalnej atmosfery oraz zaprosili na następny dzień do rywalizacji spinningowej. Relacja z drugiego dnia zawodów już w następnym numerze.

Najlepsza szóstka zawodów:

1. Kamil Radosz - JURAJSKI SALMOKLUB II
2. Józef Zając - THYMALLUS OPOLE
3. Tomasz Pinda - JURAJSKI SALMOKLUB I
4. Tomasz Borczyk - THYMALLUS OPOLE
5. Mirosław Wnuk 
6. Jarosław Wierzbowski

Klasyfikacja drużynowa:

1. JURAJSKI SALMOKLUB II
2. THYMALLUS OPOLE
3. JURAJSKI SALMOKLUB I

Najlepszy junior: 
Roman Magnuszeski - JURAJSKI SALMOKLUB II


Daniel Kasprzak

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama