7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 maja 2019

CEMEX prowadzi nabór projektów społecznych w konkursie CEMEX-TEC Award 2019

7 dni
Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tecnologico de Monterrey prowadzi nabór zgłoszeń w konkursie o Nagrodę CEMEX-Tec 2019. CEMEX po raz drugi czeka na projekty społeczne nie tylko z Meksyku i Ameryki Łacińskiej, ale z całego świata.

* W ramach inicjatywy powołanej przez CEMEX oraz Uniwersystet Tecnológico w Monterrey (Meksyk) będą zbierane projekty konkursowe z całego świata.

* Do tej pory z realizacji projektów konkursowych skorzystało ponad 22.500 osób.

* Od początku istnienia konkursu, wzięły w nim udział 32 kraje.

* W tym roku powstały dwie nowe kategorie konkursowe: Przedsiębiorczość wspólnotowa oraz Skuteczne działanie w partnerstwie.

Nagroda CEMEX-Tec Award, która zostanie wręczona już po raz dziewiąty, jest wyróżnieniem dla przedsiębiorców i studentów za opracowanie projektów o istotnym zasięgu oddziaływania w obszarach zrównoważonego rozwoju, innowacji oraz przedsiębiorczości społecznej. 

W ramach przyznawanych nagród, CEMEX oferuje finansowanie, specjalistyczne warsztaty oraz możliwości nawiązania cennych kontaktów (networking).

Konkurs CEMEX-Tec Award jest podzielony na cztery kategorie o zakresie globalnym:

Transformacje społeczne – skierowaną do studentów i absolwentów, mających pomysły w obszarze zrównoważonej transformacji społecznej;

Przedsiębiorcy społeczni – skierowaną do przedsiębiorców mających pomysły na rozwiązanie problemów społecznych i pobudzenie systemowej zmiany, o potencjale do przekształcenia ich w biznes społeczny;

Przedsiębiorczość wspólnotowa – skierowaną do organizacji, fundacji, spółdzielni lub stowarzyszeń obywatelskich oferujących efektywne projekty z zakresu transformacji społecznej, oraz

Skuteczne działanie w partnerstwie – skierowaną do organizacji oferujących projekty o oddziaływaniu społecznym realizowane poprzez partnerstwa wielosektorowe.

W ramach tegorocznego naboru projektów w konkursie CEMEX-TEC Award, ważnym celem było stworzenie, zarówno w Meksyku, jak i globalnie, sojuszu z najważniejszymi podmiotami reprezentującymi obszary ekosystemu przedsiębiorczości i innowacji społecznej. Ashoka, MassChallenge, MakeSense, Unreasonable Mexico, ImpactHub i Disruptivo TV to tylko niektórzy z partnerów, z którymi CEMEX łączy siły w ramach konkursu, aby zwiększyć jego oddziaływanie.

Aby wziąć udział w konkursie, zespoły konkursowe muszą zarejestrować się i przesłać swoje projekty za pośrednictwem strony internetowej Centrum CEMEX-Tec (www.cdcs.com.mx), wskazując odpowiednią kategorię dla swoich zgłoszeń. Termin zgłaszania projektów upływa 31 maja 2019 r.

Dotychczas w konkursie CEMEX-Tec Award zostało nadesłanych 2.272 projektów z 32 krajów, w które zaangażowane było ponad 5.300 osób. 55 zwycięskich projektów w poprzednich edycjach konkursu było realizowanych w Meksyku, a 44 w pozostałych częściach świata. Z projektów skorzystało w sumie 22.500 osób.

Aby uzyskać więcej informacji o Nagrodzie CEMEX-Tec i procesie rejestracji, prosimy o kontakt:

www.cdcs.com.mx

Email: premiocemextec@cdcs.com.mx

Facebook: /PremioCEMEXTEC

Telefonicznie: +52 (81) 8358 2000 wew. 5225


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama