7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

24 kwietnia 2019

Była wstęga, szampan, blask fleszy – pozostał... wstyd

Była wstęga, szampan, blask fleszy – pozostał... wstyd

7 dni
O jakości życia decydują drobiazgi

Czarno-zielone ciapki i oczorażące graffiti – tak dziś wygląda ławka Fortum, ustawiona w dzielnicy Trzech Wieszczów w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie. Jeśli ktoś ma wybujałą fantazję będzie w stanie dostrzec w prezencie firmy Fortum dla miasta Częstochowy to wszystko o czym – jeszcze nie tak dawno – mówił publicznie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk (SLD): „Dziękuję sponsorowi – firmie Fortum, za to, że kolejny raz włączyła Częstochowę w swoje działania proekologiczne”.

Inicjatywa fińskiego koncernu na terenie naszego miasta w postaci instalacji jakże „efektownej” ławeczki została nawet przez magistrat wyróżniona. Fortum otrzymał zaszczytne miano Promotora Częstochowy za: „promocję miasta oraz kształtowanie jego pozytywnego wizerunku poprzez wzbogacanie przestrzeni miejskiej ekologicznymi produktami przeznaczonymi dla mieszkańców, a także za wykorzystywanie wizerunku firmy do wzmacniania roli i pozycji miasta w odbiorze społecznym.”

No... teraz na tej wzbogaconej pozytywnym wizerunkiem przestrzeni miejskiej (w pleśń i brud) powinni zasiąść prezydent Częstochowy i prezes Fortum.


red.

Komentarze (3)

07 maja 2019

właśnie firmo FORTUM, wystarczyłoby raz na kilka miesiecy sprawdzic stan swoich laweczek i mówiąc wprost po prostu przetrzeć je ścierką. Ławka jak kazdy inny mebel się kurzy i brudzi, zwłaszcza mebel który stoi pod gołym niebem... Ale tak to już jest w naszym miescie... posadzonych nowo krzewów się nie przycina i nie pieli, ławek nie czysci od czasu do czasu etc etc


25 kwietnia 2019

Ta ławeczka to obraz maszego miasta. Zwyczajny syf.


24 kwietnia 2019

Matyjaszczyk robił darmową reklamę Fortum, notabene największemu monopoliście w Polsce. W rewanżu za ławeczkę zwolnił Fortum z podatku.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama