7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 kwietnia 2019

Informacja dotycząca strajku w częstochowskich szkołach

Według informacji zebranych przez Wydział Edukacji UM Częstochowy z miejskich placówek oświatowych do strajku przystąpiło dzisiaj rano 94 ze 115 (placówek oświatowych).

 

W stosunku do informacji po związkowym referendum strajkowym ubyła tylko jednak placówka (jedno z miejskich przedszkoli). Strajkuje więc połowa miejskich przedszkoli i niemal wszystkie szkoły, wyłączając wygasające Gimnazjum nr 17 i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 (a także Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Biuro Finansów Oświaty).
Rano do strajku przystąpiło niemal 1400 nauczycieli przychodzących na "pierwszą zmianę". Statystykę całościową będzie można podać - w ramach bilansu pierwszego dnia strajku - po doliczeniu tych, którzy pracę mieli rozpoczynać później. Ci, którzy przystąpili do strajku w ramach "pierwszej zmiany" to blisko 40% wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez samorząd.


Komentarze (3)

10 kwietnia 2019

Zlikwidować kartę nauczyciela i znajdą się pieniądze na podwyżki. Nauczyciele to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa w Polsce,zaraz po sędziach i prokuratorach.


10 kwietnia 2019

dlaczego im stefniak nie dał podwyżki dodatku? Dlaczego czestochowa tak naraża dobro dzieci ?


09 kwietnia 2019

Wydział Edukacji UM informuje, że do strajku przystąpiło 94 ze 115 placówek. W urzędzie TVP INFO nie oglądają, tam podali że niecała połowa strajkuje ?


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama