7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

04 lutego 2019

7 dni
Z archiwum 7 dni

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

cd. Nr 1 (001) rok 2004
* „Dobiegł do Aten” - autorstwa Andrzeja Zaguły

Jego nazwisko nie było do tej pory znane, tak jak nazwiska innych polskich lekkoatletów z tego pokolenia – Artura Partyki, Roberta Maćkowiaka, Sebastiana Chmary czy Pawła Januszewskiego. I pewnie ich sukcesom będzie trudno mu zagrozić. Ale przesądzone jest jedno. Nazwisko Michała Bartoszaka trafi do olimpijskich kronik (…)

Nr 2 (002) rok 2004
* „Różne oblicza siły” - autorstwa Janusza Pawlikowskiego

Pragniemy zwycięstwa. Na wszelkich polach, od gospodarki, po te nad własnymi słabościami. Zwłaszcza my, faceci, którzy w XXI wieku zostaliśmy zepchnięci do pozycji zarabiacza pieniędzy,  a przy okazji – do rangi kogoś, kto dzieli się wszelkimi rodzinnym obowiązkami z małżonką, na jego głowie zaś jest utrzymanie domu i potomstwa (…)

* „Oświeceni po roku” - autorstwa Andrzeja Kawki
Radni powiatu częstochowskiego zdążyli niemal w ostatniej chwili. Odwołali jednego starostę, powołali nowego (…)

Nr 3 (003) rok 2004
* „Poszukiwanie istot myślących” – autorstwa Jarosława Kapsy

Zasadniczo to Wam powiem tak. Prawo tworzą istoty myślące dla innych istot myślących. Tak napisał John Austin, a co ważniejsze sam się z tym zgadzam w całej tego rozciągłości. Sprawdziłem to nawet empirycznie, próbując ustalać normy prawne dla mojego kota (...) 

Nr 4 (004) rok 2004
* „Starosta na (mikro)fali” - autorstwa Renaty Klucznej

Co wiemy o nowym staroście powiatu częstochowskiego? Otóż niewiele, poza jednym – Mieczysław Chudzik jest osobą niezwykle medialną. Jeszcze przed wyborem na rzeczone stanowisko dziękował słuchaczom Radia FON za... „możliwość zaprezentowania się na mikrofalach radiowych” (…)

* „Dyktat mediów” - autorstwa Janusz Pawlikowskiego
Wszystkie tytuły, nawet razem wzięte są tak słabe, że gdyby myślano o spojrzeniu na ręce tego czy innego polityka, on zaledwie obśmieje się. Nie ma tu sytuacji kończących się jak w przypadku afery Watergate, a poddany nawet najsurowszej krytyce polityk z podziwu godnym samozaparciem ani myśli się podać do dymisji, ostatnio nawet mało który odpowiada na taką krytykę. W końcu co mu opinia publiczna może zrobić, jak się już przyssał do urzędniczego fotela? (…)


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama