7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

09 stycznia 2019

Wspólne kolędowanie

7 dni
W ostatni wtorek zarząd miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie po raz szósty zorganizował kolędowanie z Księdzem Biskupem Antonim Długoszem.

Imprezie przyświecały dwie przesłanki.
- Po pierwsze. Tradycja śpiewania kolęd jest dziedzictwem wszystkich Polaków i zasługuje na jej podtrzymywanie. Po drugie. Wspólne kolędowanie skupiające ludzi z różnych środowisk i w różnych wieku integruje pokolenia oraz wzmacnia poczucie przynależności narodowej – mówi jedna z przedstawicielek organizatora. 

Na scenie Klubu Politechnik wystąpiły dzieci i młodzież z różnym stopniem niepełnosprawności, które śpiewały nie tylko tradycyjne kolędy, ale także pastorałki w nowoczesnych aranżacjach.
- To niesamowite przeżycie dla widzów, gdy dzieci na wózkach inwalidzkich lub poruszające się o balkonikach wspinają się na wyżyny swoich możliwości artystycznych, dorównując talentem osobom zupełnie zdrowym - mówi wzruszony pan Eugeniusz.

Do wspólnego kolędowania i zabawy włączył się aktywnie Biskup Antoni Długosz, który jak co roku był gościem honorowym imprezy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama