7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

30 listopada 2018

List Czytelnika: Chcemy autobusu, kursującego wzdłuż głównej arterii miasta

7 dni
Jestem ponad 80-letnim staruszkiem i chciałbym zwrócić uwagę włodarzy naszego miasta na brak w III Alei NMP sklepu spożywczego. Jeszcze kilka lat temu istniał jeden, ale już od dawna nie ma żadnego.

Mieszkańcy budynków mieszkalnych, kamienic w obrębie III Alei to przeważnie osoby starsze i niejednokrotnie schorowane. Ale jak każdy inny człowiek potrzebują zrobić zakupy spożywcze i tu pojawia się problem, bo najbliższy - i to nie za duży - jest dopiero w II Alei. A patrząc od strony Jasnej Góry, daleko na północ, jest Lidl, a na południe Biedronka. Niesienie ciężkiej torby z zakupami z tak daleka to dla starych ludzi naprawdę spory kłopot i wysiłek.

Cały problem rozwiązałoby uruchomienie jednego autobusu, który jeździłby wyłącznie wzdłuż I, II i III Alei, choćby co godzinę, tak by mieszkańcy III Alei mogli sobie do niej dojechać. Skoro miasto stać na piętrowy autobus tzw. „londyńczyk”, który co godzinę jeździ bez sensu po mieście, to powinno też być go stać na autobus, kursujący wzdłuż głównej arterii miasta.

Wszyscy by na tym skorzystali. Starszym ludziom znacznie ułatwiłoby to życie, a do kasy miasta wpłynęłyby dodatkowe pieniądze z podatków.

Starszy Czytelnik”.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama