7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

19 października 2018

Dowiedz się - jak głosować i na kogo

Dowiedz się - jak głosować i na kogo

7 dni
Mieszkańcy Częstochowy w najbliższą niedzielę postawią krzyżyk („X”) przy trzech nazwiskach.
Krzyżyk pierwszy – przy nazwisku kandydata na prezydenta miasta, a mamy ich sześciu, których wystawiło sześć komitetów wyborczych.

Krzyżyk drugi – przy nazwisku kandydata na radnego miasta Częstochowy. Wszystkich kandydatów jest aż 286, których wystawiło osiem komitetów wyborczych. W zależności w jakiej dzielnicy mieszka wyborca, do takiego okręgu wyborczego należy.

Okręg nr 1 - dzielnice: Podjasnogórska, Stare Miasto, Śródmieście, Trzech Wieszczów. Spośród 53 kandydatów ośmiu komitetów wyborczych każdy wyborca może zagłosować tylko na jedną osobę i przy nazwisku wybranego kandydata stawia krzyżyk.

Okręg nr 2 - dzielnice: Częstochówka-Parkitka, Kiedrzyn, Tysiąclecie. Spośród 54 kandydatów ośmiu komitetów wyborczych każdy wyborca może zagłosować tylko na jedną osobę i przy nazwisku wybranego kandydata stawia krzyżyk.

Okręg nr 3 - dzielnice: Mirów, Północ, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie. Spośród 58 kandydatów ośmiu komitetów wyborczych każdy wyborca może zagłosować tylko na jedną osobę i przy nazwisku wybranego kandydata stawia krzyżyk.

Okręg nr 4 - dzielnice: Ostatni Grosz, Raków, Wrzosowiak. Spośród 68 kandydatów ośmiu komitetów wyborczych każdy wyborca może zagłosować tylko na jedną osobę i przy nazwisku wybranego kandydata stawia krzyżyk.

Okręg nr 5 - dzielnice: Błeszno, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Lisiniec, Stradom. Spośród 53 kandydatów ośmiu komitetów wyborczych każdy wyborca może zagłosować tylko na jedną osobę i przy nazwisku wybranego kandydata stawia krzyżyk.

Ci kandydaci, którzy zdobędą największą liczbę głosów wejdą do rady miasta, która liczy 28 radnych.

Krzyżyk trzeci – przy nazwisku kandydata do sejmiku województwa śląskiego. Wszystkich kandydatów jest 75. Wystawiło ich 11 komitetów wyborczych, również te komitety, które nie wystawiają kandydatów na radnych czy na prezydenta miasta Częstochowy, jak np. PSL. Przy wybranym nazwisku kandydata na radnego sejmiku stawiamy krzyżyk.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości głosować będą bardzo podobnie. Na wójta lub burmistrza swojej gminy, na radnego gminy, na radnego sejmiku wojewódzkiego i jedyna różnica z mieszkańcami Częstochowy polega na tym, że dodatkowo głosują na radnego powiatowego.

Lista kandydatów na prezydenta miasta Częstochowy

Jaskóła Tomasz – KWW KUKIZ'15

Krawczyk Jacek – KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Maranda Marcin – KWW MARCIN MARANDA.MIESZKAŃCY CZĘSTOCHOWY

Matyjaszczyk Krzysztof – KKW SLD LEWICA RAZEM

Saczek Martin – KWW OTWARTA CZĘSTOCHOWA

Warzocha Artur – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


Lista kandydatów na radnych miasta Częstochowy oraz do sejmiku województwa śląskiego

Lista nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Banaś Łukasz
2. Zielińska Mariola
3. Saran Michał
4. Trószyński Dariusz
5. Łęgowik Dorota
6. Merda Magdalena
7. Lechowska Marta

Okręg nr 2

1. Wrona Przemysław
2. Włudzik Michał
3. Ujma Jacek
4. Pawłowska Agata
5. Sokołowska Agata
6. Sadowska Elżbieta
7. Niczke Marek

Okręg nr 3
1. Urbańska Jolanta
2. Mąkowska Małgorzata
3. Rozpondek Bartosz
4. Szymańska-Radecka Joanna
5. Lis Jacek
6. Bigosiński Tomasz
7. Kukulski Michał
8. Łoziński Krzysztof

Okręg nr 4
1. Krawczyk Jacek
2. Wabnic Łukasz
3. Knysak Ewa
4. Pabiś Łukasz
5. Pilarski Tomasz
6. Wypych-Staszewska Izabela
7. Wypyska Ewa
8. Bigosiński Remigiusz
9. Zatoń Teresa

Okręg nr 5

1. Gieroń Barbara
2. Klimaszewski Jacek
3. Lisowski Waldemar
4. Korzeniec Marcin
5. Sitarz Paweł
6. Hantz Patrycja
7. Orman Iwona

Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Salwierak Marta - Częstochowa   
2. Zamorowski Krystian - Przybynów   
3. Panas Radosław - Częstochowa   
4. Zaczkowski Mariusz - Myszków   
5. Bigosińska Katarzyna - Częstochowa   
6. Brzozowska Agnieszka - Poczesna   
7. Szewiński Andrzej - Konopiska

Lista nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Niesmaczny Zbigniew
2. Lewandowska Ewa
3. Krawczyk Piotr
4. Kunicka Elżbieta
5. Rychter Arkadiusz
6. Klim-Jaworska Anna
7. Raczek Ryszard

Okręg nr 2
1. Wolski Zdzisław
2. Szczuka Ryszard
3. Pinis Henryk
4. Zbrojkiewicz Iwona
5. Szlempo Patrycja
6. Konieczna Czesława
7. Czerwiński Marek

Okręg nr 3
1. Marszałek Jarosław
2. Kot Łukasz
3. Iżyńska Małgorzata
4. Grzybowski Jarosław
5. Karewicz Marlena
6. Mielczarek Anna
7. Danek Janusz
8. Szewczyk Karina

Okręg nr 4
1. Matyjaszczyk Krzysztof
2. Kapinos Dariusz
3. Tyl Tomasz
4. Kościańska Urszula
5. Blukacz Tomasz
6. Pietralik Ewa
7. Gabarska Anna
8. Rychlewski Zbigniew
9. Skrzypczyńska Emilia

Okręg nr 5
1. Balt Ewelina
2. Lewandowski Michał
3. Trojanowski Hubert
4. Pawłowska-Rak Mariola
5. Pluta Maciej
6. Jezierska Elwira
7. Trzeszkowski Sebastian

Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego

1. Balt Marek - Częstochowa   
2. Konieczny Wojciech - Częstochowa   
3. Łacna Gabriela - Kłobuck   
4. Sikorski Grzegorz - Częstochowa   
5. Tromczyńska Jolanta - Jacków   
6. Majer Małgorzata - Częstochowa   
7. Ogończyk Mariusz - Kłomnice

Lista nr 8
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Lichterowicz Piotr
2. Konieczna Wiesława
3. Sus Mateusz
4. Barton Marek
5. Dziąbor Agnieszka
6. Radecka-Miodek Monika
7. Goliszek Dariusz

Okręg nr 2
1. Onoszko Przemysław
2. Plewa Jarosław
3. Sztajner Dawid
4. Lipin Joanna
5. Rajs-Paterocyn Barbara
6. Kolmasiak Natalia
7. Godosz Andrzej

Okręg nr 3
1. Sobkiewicz Aneta
2. Maruszczyk Grzegorz
3. Kołodziejczyk Paulina
4. Złoto Magdalena
5. Skalik Jakub
6. Łupińska Urszula
7. Palacz Mariusz
8. Witkowska Patrycja

Okręg nr 4
1. Kukla Grzegorz
2. Kula Albert
3. Antkiewicz Joanna
4. Zadora Norbert
5. Całusińska Magdalena
6. Pruś Małgorzata
7. Zajączkowski Adam
8. Sroka Kinga
9. Grell Wit

Okręg nr 5

1. Dobrzyniewicz Bartłomiej
2. Dudek Bartłomiej
3. Fyrla Kamil
4. Kozak-Białek Aneta
5. Wójcik Monika
6. Czarnecka-Jaskóła Patrycja
7. Hajduś Mateusz

Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego

1. Skalik Włodzimierz - Częstochowa   
2. Bień Jurand - Wręczyca Wielka   
3. Kumor Monika - Koziegłowy   
4. Gawenda Rafał - Wyrazów   
5. Szymanek Magdalena - Łaziec   
6. Palt-Dorobisz Sandra - Sosnowiec   
7. Najman Marcin - Częstochowa

Lista nr 10
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Jarzyński Konrad
2. Jastrzębska Katarzyna
3. Kielesińska Justyna
4. Zalewska Anna
5. Nowakowski Filip
6. Całusińska Eliza
7. Szyma Jan

Okręg nr 2

1. Wrona Piotr
2. Struzik Beata
3. Szymonik Przemysław
4. Stawska Olga
5. Łęgowik Monika
6. Stryjewski Piotr
7. Matyszczak Mariusz

Okręg nr 3

1. Gawroński Artur
2. Majer Dorota
3. Mroczek Bogdan
4. Różycka Elżbieta
5. Wiśniewski Paweł
6. Woszczyńska Dorota
7. Górawska Iwona
8. Leciński Robert

Okręg nr 4
1. Pohorecka Monika
2. Kaliszewski Piotr
3. Pindor Przemysław
4. Kulawiak Wojciech
5. Psiuk Elżbieta
6. Dudkiewicz Waldemar
7. Barc Beata
8. Kowalczyk Dagmara
9. Skrzypczak Adrian

Okręg nr 5
1. Ruksza Paweł
2. Sowa Andrzej
3. Zaleska Urszula
4. Nowakowski Jerzy
5. Gronkiewicz Elżbieta
6. Szostak Małgorzata
7. Skorek Andrzej

Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego

1. Kocik Beata - Częstochowa   
2. Bańka Piotr - Myszków   
3. Fajer Monika - Częstochowa   
4. Borecki Roman - Olsztyn   
5. Zielonka Maciej - Kłobuck   
6. Włosowicz Teresa - Częstochowa   
7. Perliński Andrzej - Zawada

Lista nr 18
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SENIOR 500+


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Kucharska Maria
2. Nita Jan
3. Marchewka Barbara
4. Żukow Mirosław
5. Binder Urszula
6. Wójcik Janusz

Okręg nr 2
1. Socha Grażyna
2. Drogowski Edmund
3. Dyl Leokadia
4. Pełka Krzysztof
5. Brzeziński Lech
6. Bednarek Ewa
7. Sikora Wanda

Okręg nr 3
1. Kula Alina
2. Zakrzewski Jacek
3. Wypart Jadwiga
4. Kołodziejska Maria
5. Grabara Tomasz

Okręg nr 4
1. Mądrzyk Zbigniew
2. Szeferski Jan
3. Siwek Witold
4. Widuła Irena
5. Portas Bonifacy
6. Kowalczuk Iwona
7. Dawid-Grzegorczyk Barbara

Okręg nr 5
1. Sikora Andrzej
2. Zbroińska Marianna
3. Błoch Danuta
4. Sztompka Janusz
5. Bukowska Jadwiga
6. Grzegorczyk Cezary

Lista nr 19
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCIN MARANDA.MIESZKAŃCY CZĘSTOCHOWY


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Maranda Marcin
2. Poliszewski Paweł
3. Zarębska Ewa
4. Kosowska Maria
5. Krygier Jacek
6. Kierat Klaudia
7. Matyjewicz Jolanta

Okręg nr 2

1. Plaza Artur
2. Kasprzak Krzysztof
3. Strach Agnieszka
4. Świerczyński Wojciech
5. Chłąd Dorota
6. Wojtania Dorota
7. Sławek Łukasz

Okręg nr 3
1. Strach Piotr
2. Gierczycki Tomasz
3. Aleksandrowicz Mirosław
4. Kozik Cyprian
5. Turska Beata
6. Staniowska Aleksandra
7. Jagoda Joanna
8. Michalski Grzegorz

Okręg nr 4
1. Świerczyński Krzysztof
2. Śpiewak Dominik
3. Legieta Kamil
4. Łuczak Agnieszka
5. Krzętowski Dawid
6. Poznańska Katarzyna
7. Rajczyk Kamil
8. Suchańska Izabela
9. Mrożek Elżbieta

Okręg nr 5
1. Mizgalski Zbigniew
2. Curran Justyna
3. Marchewka Dariusz
4. Ślęzak Jan
5. Koziarz Michał
6. Strach Izabela
7. Kik Agnieszka

Lista nr 20
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Łodziński Jerzy
2. Ehrhardt-Orgielewski Tadeusz
3. Raniewicz Łukasz
4. Przybyła Dorota
5. Brzezowska Iwona
6. Toborek Tomasz
7. Adamiec Alina

Okręg nr 2

1. Gruszka Stanisław
2. Górna Joanna
3. Kłosowska Magdalena
4. Olejniczak-Szuster Katarzyna
5. Musiał Mariusz
6. Kotkiewicz Maria
7. Gmitruk Tomasz

Okręg nr 3
1. Stefańska Krystyna
2. Stachurski Jakub
3. Gidziela Włodzimierz
4. Wrzalik Justyna
5. Jadczak Zbigniew
6. Włodarek Radosław
7. Lamch-Chlebowska Iwona
8. Wojtysiak Anna

Okręg nr 4

1. Sikora Henryka
2. Skubiszewski Kamil
3. Basiński Grzegorz
4. Śmich Krzysztof
5. Kobiela Arkadiusz
6. Zajączkowska Anna
7. Gronkiewicz Grzegorz
8. Pianka Irena
9. Kryś Anna

Okręg nr 5
1. Szajer Teresa
2. Czerwiński Andrzej
3. Szymczyk Michał
4. Wosiński Cezary
5. Dobrowolski Kamil
6. Bachniak Jolanta
7. Nowak Beata

Lista nr 21
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTA CZĘSTOCHOWA


Kandydaci na radnych miasta Częstochowy

Okręg nr 1

1. Radecka Monika
2. Chamala Waldemar
3. Cyran Julia
4. Śpiewak Jan
5. Lander Justyna

Okręg nr 2
1. Soja Grzegorz
2. Mróz Małgorzata
3. Marchewka Krzysztof
4. Pala Katarzyna
5. Malinowska Ewa

Okręg nr 3
1. Gołda Marcin
2. Zwolska-Płusa Katarzyna
3. Pidzik Ernest
4. Sidorowicz Joanna
5. Czajkowski Jarema

Okręg nr 4

1. Pidzik Dariusz
2. Kuczak Wanda
3. Knapczyk Patryk
4. Majewska Marta
5. Sieniawski Bartosz
6. Kasperkiewicz Teresa
7. Radecka Ewa

Okręg nr 5
1. Saczek Martin
2. Chudalewska Kaja
3. Kott Artur
4. Król Joanna
5. Matlingiewicz Jakub


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego z innych komitetów wyborczych – okręg nr 6: miasto Częstochowa oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski

Lista nr 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Krakowian Janusz - Kolonia Poczesna   
2. Maranda Martyna - Częstochowa   
3. Luks Agata - Olsztyn   
4. Lisowski Marcin - Czarny Las   
5. Bogus Beata - Częstochowa   
6. Strach Elżbieta - Częstochowa   
7. Mizgalski Paweł - Częstochowa

Lista nr 2
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Gmitruk Stanisław - Częstochowa   
2. Kosela Piotr - Borowno Kolonia   
3. Nowicka Anna - Kłobuck   
4. Gałuszka Małgorzata - Myszków   
5. Niemczyk Bernadetta - Olsztyn   
6. Kucharczyk Andrzej - Przystajń   
7. Boski Grzegorz - Częstochowa

Lista nr 3
KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Musiałczyk Katarzyna - Konradów   
2. Knot Tomasz - Częstochowa   
3. Sołtysik Mirela - Będzin   
4. Sakowski Marek - Częstochowa   
5. Grabowska Elżbieta - Dąbrowa Górnicza   
6. Janik Jakub - Częstochowa

Lista nr 6
KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Puchała Dominik - Długi Kąt   
2. Żołnowska Magdalena - Krzepice   
3. Brzózka Krzysztof - Częstochowa   
4. Chudalewska Agata - Częstochowa   
5. Malinowski Jacek - Katowice   
6. Szafarowicz Agnieszka - Kłomnice

Lista nr 9
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Pawlikowski Jacek - Częstochowa   
2. Wnuczek Sławomir - Wilkowiecko   
3. Wojnowski Igor - Częstochowa   
4. Polak Wiktor - Kłobuck   
5. Szczupak Patrycja - Częstochowa   
6. Trąbska Klaudia - Częstochowa   
7. Palacz Ewa - Częstochowa

Lista nr 13
KOMITET WYBORCZY INICJATYWA OBYWATELSKA POWIATU TARNOGÓRSKIEGO


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Bryła Elżbieta - Zumpy   
2. Starczewski Marcin - Częstochowa   
3. Suchanek Stanisław - Grodzisko   
4. Orzechowska Dorota - Blachownia   
5. Kołodziejczyk Szymon - Woźniki   
6. Madejska Sylwia - Bytom   
7. Pietryga Justyna - Tarnowskie Góry

Lista nr 15
KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ


Kandydaci na radnych do sejmiku województwa śląskiego


1. Murek Waldemar - Wierzchowisko   
2. Janicki Mariusz - Popów   
3. Szczytkowski Paweł - Częstochowa   
4. Maciorowska Wiesława - Częstochowa   
5. Macherzyńska Mariola - Zajączki Pierwsze   
6. Forreiter Ewa - Katowice   
7. Świtała Cezary – Rybnik


Renata R. Kluczna

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama