7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

03 października 2018

Czy były ambasador i były poseł Konrad Głębocki wraca do Częstochowy?

Czy były ambasador i były poseł Konrad Głębocki wraca do Częstochowy?

7 dni
Kilkanaście minut temu media krajowe obiegła zaskakująca wiadomość: Polski ambasador w Rzymie Konrad Głębocki po kilku tygodniach od złożenia listów uwierzytelniających podał się do dymisji. Tak, tak chodzi o tego samego Konrada Głębockiego, który kilka tygodni wcześniej zrezygnował z funkcji posła ziemi częstochowskiej (z listy PiS-u) na rzecz posady w Rzymie. Teraz wraca...

Jak podaje RMF FM, ambasador Polski we Włoszech podał się do dymisji z powodów osobistych. Konrad Głębocki tłumaczył, że zmarła jego teściowa. Według rozgłośni nieoficjalnym powodem dymisji dyplomaty zaledwie trzy miesiące od złożenia listów uwierzytelniających był fakt, że nie radził sobie ze sprawowaną funkcją. Pojawiły się głosy, że funkcja ambasadora go przerosła i sobie nie radził.

Z informacji dziennikarki RMF FM wynika, że Głębocki miał być także skonfliktowany z otoczeniem m.in. z polskimi przedstawicielami przy Stolicy Apostolskiej czy ONZ-owskiej organizacji do spraw wyżywienia i rolnictwa FAO, gdyż miał próbować ich sobie podporządkować. Informator dziennikarki RMF FM dodaje, że Głębocki miał także spore roszczenia co do rozmiarów i usytuowania rezydencji.

Zdaniem rozmówców dziennikarki RMF FM to spora kompromitacja dla Polski. 
Władze w Rzymie mogą tego nie zrozumieć i odebrać jako policzek - powiedział ważny polityk w Warszawie. Nawet rozmówcy w PiS przyznają, że tak szybka dymisja to niezbyt odpowiedzialne. Mało kogo zadowalają tłumaczenia „względami osobistymi”.


red.

Komentarze (2)

04 października 2018

Józef Piłsudski: "„Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”


04 października 2018

Frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama