7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 lipca 2011

Niewybuchy w III ANMP. Ewakuowano mieszkańców

7 dni
W środę, około godz. 5.30 policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkanców kamienicy przy Alei N.M.P 65. Mężczyzna znalazł w piwnicy budynku kilkanaście niewybuchów.

Z kamienicy natychmiast ewakuowano 39 osób. Na miejscu zjawiły się karetki pogotowia ratunkowego, policja, straż pożarna. Na lokatorów kamienicy czekał też autobus.
Kilka minut przed godz. 10 pojawił się patrol saperów, którzy zabezpieczyli i usunęli pociski, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuchy kolekcjonował mężczyzna wynajmujący w tej kamienicy mieszkanie. Właściciel mieszkania twierdzi, że nie wiedział o kolekcjonerskich zapędach lokatora, który posiadał już całkiem imponujący zbiór. - Mężczyzna przechowywał w piwnicy około 14 pocisków artyjeryjskich kalibru 122. Pięc większych i dziewięć mniejszych. Same w sobie nie stanowiły zagrożenia, lecz przy manipulowaniu nimi groziły eksplozją. Dezycją wojewody nierybuchy trafią w okolice Buiskupic – mówi Stanisław Słyż, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama