7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 sierpnia 2018

Wabnic znowu w natarciu, tym razem dla PO

Wabnic znowu w natarciu, tym razem dla PO

7 dni
Oto mamy pierwszy poważny transfer polityczny. Wieloletni działacz partii rządzącej Częstochową i jednocześnie radny miasta Łukasz Wabnic przeszedł właśnie z SLD do Platformy Obywatelskiej. Z niemałą satysfakcją poinformował o tym przewodniczący Klubu Radnych PO Jacek Krawczyk: „Informujemy, że dzisiaj do naszej drużyny samorządowej dołączył Radny Miasta Częstochowy Łukasz Wabnic z Klubu SLD.”

Łukasz Wabnic w niespełna rok (o czym pisaliśmy w 2012 roku - „Kwiat rady miasta”) zdobył popularność nie tylko w Częstochowie, ale i w całym kraju. Najpierw zasłynął paradowaniem w slipach w telewizyjnym studiu, jako uczestnik programu „Hot or not” na młodzieżowym kanale muzycznym VIVA. Kilka lat później przed wyborami samorządowymi w 2010 roku, sławę Wabnicowi przyniósł spot wyborczy „Wabnic w natarciu”, któremu o mały włos nie przypadła w udziale główna nagroda za najbardziej żenującą reklamówkę telewizyjną. Media wówczas pisały: „Spot Łukasza Wabnica jest dość osobliwy, delikatnie mówiąc. Wabnic jest superbohaterem wybawiającym seksowną blondynkę z opresji.” Łukasz Wabnic nie kryje też, że jest obdarzony talentem aktorskim. Radny  zaprezentował się w serialu „M jak miłość”. Do serialowych przygód zaliczyć może również „Plebanię”, „Majkę” i „Prosto w serce” i „Na wspólnej”. Były to co prawda tylko epizody, ale jednak. Co jeszcze o radnym wiedzieć należy? Jest politologiem (z wykształcenia) i mistrzem kickboxingu, obecnie trenerem.

Jeden z internautów kiedyś napisał: „faceta, który rozbiera się do majtek przed kamerami, nie można traktować poważnie”. Forumowicz był w błędzie. Łukasz Wabnic dwukrotnie pozyskał zaufanie mieszkańców okręgu nr 4 z dzielnic Ostatni Grosz, Raków, Wrzosowiak i był radnym VI oraz kończącej się właśnie VII kadencji. Od samego początku swojej działalności politycznej Wabnic był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. To dzięki tej przynależności dostał m.in. pracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Częstochowie, podlegającemu prezydentowi Matyjaszczykowi [SLD].

Zachwyt Platformy Obywatelskiej z przejęcia członka „konkurencji” politycznej jest zdecydowanie przesadzony. Zawiązana w 2014 roku koalicja pomiędzy SLD i PO, nie równoważy sił obu partii, bo ci ostatni są koalicjantem uzupełniającym, by nie powiedzieć drugorzędnym. Dominacja SLD jest na tyle silna, że PO z konieczności jest przesiąknięte ideologią Sojuszu, nie ma więc znaczenia czy Łukasz Wabinc występuje pod szyldem SLD czy PO.

W ostatnim czasie radny Wabnic stał się – jak mówi o sobie – radnym bezpartyjnym, chociaż to już nieaktualne, bo znowu się upartyjnia. Patrząc na polityczny transfer Łukasza Wabnica możemy sobie zatem zadać pytanie: czy młody radny „skacze z kwiatka na kwiatek”, czy po prostu różnice między SLD i PO zatarły się do tego stopnia, że jest mu zwyczajnie wszystko jedno...


Renata R. Kluczna

Komentarze (4)

15 września 2018

Ha ha ha.... bez komentarza.


11 września 2018

Jaka polityka w naszym mieście tacy politycy.


04 września 2018

Motylki łaczy nie tylko uczucie ale i kasa ! Miłosc kosztowna jest w utrzymaniu !


30 sierpnia 2018

Niejednemu urzędnikowi (zwłaszcza z ostatniego piętra UM) ślina pociekła na widok tego chłopczyka w slipach.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama