7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 sierpnia 2018

Klub Sportowy AZS jest – zdaniem zarządu - pionkiem w grze politycznej

7 dni
Kiedyś mówiło się, że Częstochowa żużlem i siatkówką stoi - dziś żużlem jako tako, ale siatkówka to już raczej przeszłość. O problemach finansowych Klubu Sportowego AZS Częstochowa wiadomo od dawna i niestety – mimo prób ratowania częstochowskiej siatkówki, jest coraz gorzej.
W połowie sierpnie Zarządu KS AZS Częstochowa S.S.A. wystosował komunikat, w którym zarzuca magistratowi, iż to z winy władz Częstochowy klub jest na skraju upadku.

Komunikat:

„Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A. niniejszym informuje o sytuacji Klubu na dzień 10-tego sierpnia 2018 roku.
Wobec braku oficjalnego stanowiska Urzędu Miasta co do planów dotyczących zarówno kwestii zwrotu dotacji z 2017 roku, jak i przedstawienia stanowiska dotyczącego poziomu wsparcia Klubu w roku bieżącym, sytuacja AZS-u Częstochowa stała się wprost zależna od rozmów z aktualnymi jak i potencjalnymi sponsorami Klubu. 
Z żalem zawiadamiamy, że pasywność lokalnych włodarzy i zwlekanie z oficjalnymi decyzjami, wpływa niezmiernie negatywnie zarówno na rozmowy ze sponsorami jak i zawodnikami. Mamy jednak nadzieje, że sytuacja ta ulegnie zmianie i nadejdzie dzień w którym AZS Częstochowa przestanie być na mapie naszego Miasta pionkiem w politycznej grze. Na chwilę obecną należy uznać, że Promocja Miasta przez Siatkówkę w postaci lokalnych drużyn nie jest w strategii Częstochowy istotna. Należy zaznaczyć, że podczas rozmów z wielkimi firmami spoza Częstochowy, które Klub prowadzi od początku minionego sezonu, niniejsza sytuacja jest kuriozalna. Niezmiernie trudno tłumaczyć potencjalnym tytularnym partnerom Klubu brak współpracy z lokalnymi władzami, które w innych Miastach jest standardem. Najwyraźniej fantastyczne wyniki sportowe to za mało na poważne traktowanie.
Szeroko zakrojone rozmowy na poziomie finansowania Klubu w strategicznym wymiarze przebiegają jednak pozytywnie i mogą zakończyć się osiągnięciem znakomitych porozumień. Do ich pomyślnego finału potrzebne jest jednak ostateczne i jasne stanowisko Miasta.
Biorąc pod uwagę proces licencyjny, który w przypadku AZS-u Częstochowa został wydłużony do 31 sierpnia bieżącego roku, została podjęta decyzja o rozpoczęciu przygotowań wraz z początkiem najbliższego tygodnia.
Efektem finalizującym wszelkie rozmowy ze sponsorami i zawodnikami będzie uzyskanie licencji na sezon 2018/2019. Dokładamy wszelkich starań, aby ten fakt nastąpił w jak najszybszym terminie.
Klub wciąż ma ogromne szanse na wejście w nowy sezon z czystą kartą, zbudowanie bardzo silnej kadry na najbliższe rozgrywki i tworzenie strategii na kolejne lata z silnymi sponsorami. Potrzeba jednak zaangażowania wszystkich zainteresowanych istnieniem AZS-u na mapie Częstochowy, o co serdecznie apelujemy.
Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A.”


red.

Komentarze (2)

26 sierpnia 2018

kogo chce sld wprowadzic do zarzadu i rady nadzorczej za pozytywna devyzje?


23 sierpnia 2018

Proszę niech Panowie Prezesi może napiszą ile zalegają za Halę, zawodnikom oraz czy z tytułu prowadzenia Klubu wypłacają sobie pensje, a jak tak to w jakiej wysokości


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama