7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 sierpnia 2018

7 dni
(23.08.2018)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

1. Jak pozbyć się plam ze smaru na odzieży?
Ubranie pobrudzone smarem mechanicznym można uratować. Zwykłe pranie zabrudzonej odzieży może nie wystarczyć. Ponieważ smar rozpuszcza się w tłuszczach, jednym z najlepszych sposobów na usunięcie takiej plamy jest zastosowanie masła. Należy położyć na zabrudzenie papierowy ręcznik, a następnie posmarować je masłem. Po upływie 15 minut wystarczy wyprać odzież w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

2. Jak sprawdzić IP swojego komputera?
Oto kilka sposobów:
* Bardzo prostym sposobem jest wejście na stronę internetową, która od razu wyświetli nasz numer IP, np. strony: http://www.mojeip.net/; http://www.adres-ip.pl/; http://twojeip.wp.pl/; http://www.mojnumerip.pl/; http://www.whatismyip.com/

* W systemie Windows. Wchodzimy kolejno w MENU START -> URUCHOM. W okienku wpisujemy: cmd i potwierdzamy enterem lub przyciskiem OK. W otwartym oknie z wierszem poleceń wpisujemy: ipconfig i wciskamy enter. System wyświetli nam nasz numer IP i wszystkie jego parametry

* W ustawieniach połączeń sieciowych. Można się tam dostać na 2 sposoby: 1. MENU START -> PANEL STEROWANIA -> POŁĄCZENIA SIECIOWE. Z wyświetlonych połączeń wybieramy to, z którego aktualnie korzystamy. 2. Klikamy lewym klawiszem myszy na ikonkę połączenia internetowego na pasku szybkiego uruchamiania. W obu wypadkach dochodzimy do momentu wyświetlenia okienka, gdzie jest pokazany stan naszego połączenia. Klikamy na przycisk WŁAŚCIWOŚCI. Z wyświetlonej listy składników najeżdżamy na PROTOKÓŁ INTERNETOWY (TCP/IP) i znów klikamy przycisk WŁAŚCIWOŚCI. W wyświetlonym okienku pojawią się wszystkie informacje dotyczące naszego adresu IP.

3. Porady na spierzchnięte usta.
* Spękanym ustom pomogą okłady z ciepłego oleju roślinnego. Posmaruj usta ciepłym olejem, przykryj je gazikiem lub płatkami kosmetycznymi. Pozostaw aż do wystygnięcia okładu. Powtórz okład jeszcze raz.

* 2 razy w tygodniu stosuj maseczkę z twarożku. Zmieszaj łyżeczkę twarożku z odrobiną śmietany. Nałóż grubą warstwę na usta i przykryj wilgotnym kawałkiem ligniny. Okład pozostaw na ustach przez 10 minut. Maseczka z twarożku znakomicie wygładza naskórek.

* Stosuj okłady z plasterków ogrzanych ogórków. Mogą być one świeże bądź mrożone, najważniejsze aby były lekko ogrzane. Stosuj okłady tak często jak to tylko możliwe.

* Kup maść z witaminą A. Jest dostępna w każdej aptece, niedroga, bardzo wydajna i bardzo skuteczna.

* Unikaj słonych i pikantnych potraw, jeśli spierzchnięte usta są Twoim ciągle powracającym problemem.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama