7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 stycznia 2018

7 dni
(11.01.2018)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

1. Plamy z czerwonego wina można skutecznie usunąć domowymi sposobami. 

Najpopularniejszym sposobem jest posypanie plamy dużą ilością soli, która wchłonie wodę z wina, a także jego barwnik. Następnie materiał należy dobrze wypłukać, a dopiero potem wyprać. 
Plamę po czerwonym winie można też usunąć za pomocą białego wina lub szampana. Należy szybko zalać nimi zabrudzony materiał, a następnie wyprać. 
Innym dobrym sposobem na usunięcie plamy z czerwonego wina jest zwilżenie jej kilkoma kroplami wody utlenionej 2%. Jeśli plama jest na kolorowej tkaninie, wodę utlenioną należy rozcieńczyć ze zwykłą wodą i nie pocierać zbyt mocno, potem wypłukać ubranie w czystej wodzie. 
Można także polać zaplamione czerwonym winem miejsce octem, a następnie ubranie wypłukać w zimnej wodzie i uprać. 
Aby pozbyć się starej plamy z białych tkanin, trzeba namoczyć je w roztworze spirytusu lub w wodzie utlenionej 10%. 
Stare plamy z czerwonego wina na kolorowej tkaninie moczymy w wodzie z mydłem i odrobiną amoniaku. 
Dobrym sposobem jest też użycie kremu do golenia. Należy go nałożyć bezpośrednio na plamę i pozostawić na 5-10 minut. Po upływie tego czasu krem trzeba spłukać, a cały materiał wyprać.

2. Jak we właściwy sposób korzystać ze zmywarki.

Wkładając naczynia, sztućce i garnki do zmywarki trzeba w pierwszej kolejności dokonać selekcji, bo nie wszystko może tam trafić. W zmywarce nie należy myć: przedmiotów ze stali wrażliwej na rdzewienie, sztućców z trzonkami z drewna, z macicy perłowej lub porcelany, przedmiotów plastikowych nieodpornych na wysokie temperatury (patrz na oznaczenia na naczyniach), klejonych naczyń lub części sztućców, przedmiotów z miedzi, cyny lub aluminium, delikatnego szkła dekoracyjnego i części porcelanowych, kryształów (stracą połysk), aluminium i srebra ze skłonnością do przebarwień.
Jak układać naczynia w zmywarce? 
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w instrukcji obsługi. Przeważnie dolny kosz przeznaczony jest na mycie talerzy, waz i garnków, górny na talerzyki deserowe, kubki, szklanki itp. Sztućce wkładamy do specjalnego koszyczka.
Aby zmywarka służyła jak najdłużej, należy o nią dbać, tzn. do mycia używać tylko i wyłącznie preparatów przeznaczonych do zmywarek. Zewnętrzną stronę zmywarki trzeba regularnie myć, a raz na jakiś czas dobrze jest włączyć zmywarkę pustą – bez naczyń, za to ze specjalnym preparatem do mycia zmywarek lub użyć do tego celu pół szklanki octu.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama