7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 października 2017

List Czytelnika: Brud, śmieci i chwasty

7 dni
„Mieszkam przy ul. Zapolskiej. To, jak ona wygląda i jej otoczenie, urąga wszelkim normom przyzwoitości ze strony władz miasta i prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

Jako mieszkańcy zwróciliśmy się też o pomoc do radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale oni również nas zbagatelizowali. Już nawet mówić mi się nie chce o tym, że dawno temu obiecywano nam szybki remont ul. Zapolskiej. Lata mijają i nic.
Pomóżcie, bo my nie mamy już sił walczyć z tą... bezduszną biurokracją.
Czytelniczka.”

Pytania skierowaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie. Chcieliśmy się dowiedzieć, kto odpowiada za brud, śmieci i chwasty, zalegające miesiącami na miejskim terenie i porastające parkingi oraz chodniki przy ul. Zapolskiej? Zapytaliśmy również o to, kto jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku i czystości na tym terenie i czy obowiązuje go harmonogram. Kwestia remontu ulicy Zapolskiej to szczególnie istotna dla mieszkańców sprawa, więc i ten wątek poruszyliśmy w naszych pytaniach.

Odpowiedzi udzielił rzecznik prasowy MZDiT w Częstochowie, Maciej Hasik.


„Informujemy że MZDiT zlecił swojemu Wykonawcy jednorazowe zamiatanie ręczne i mechaniczne oraz oczyszczenie za pomocą herbicydów parkingu wzdłuż ulicy Zapolskiej. Zamiatanie mechaniczne ulicy Zapolskiej odbywa się w częstotliwości - raz w miesiącu. Ponadto w najbliższym czasie zostanie wykonany remont cząstkowy nawierzchni ulicy Zapolskiej. Wszystkie prace zostaną wykonane do dnia 31.10.2017 r.”

Na początku listopada do tematu powrócimy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama