7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 października 2017

WĘDKARZ: Zawody aktywu Okręgu PZW Częstochowa

WĘDKARZ: Zawody aktywu Okręgu PZW Częstochowa

7 dni
W niedzielę 17 września nad zbiornikiem „No kill” w Strzelcach Wielkich spotkało się 52 działaczy (Zarząd Okręgu, prezesi Kół i Klubów, skarbnicy, sędziowie wędkarscy i komendanci społecznej Straży Rybackiej) PZW Okręg Częstochowa, by wziąć udział w zawodach wędkarskich. Nie było podziału na kategorie, a zawodnicy łowili zgodnie z regulaminem zawodów spławikowych. Jedynym odstępstwem od regulaminu było to, że można było łowić tylko wędką z kołowrotkiem.

Pogoda niestety nie dopisała. Przez całe zawody padał deszcz i było chłodno, co miało znaczący wpływ na żerowanie ryb. 

Złowiono: dwa jesiotry, kilka karpi, płoci, karasi, okoni i jazgarzy. Po 4 godzinach łowienia Komisja Sędziowska pod kierownictwem Sławomira Bednarka błyskawicznie zważyła ryby i podliczyła wyniki. Już podczas ważenia wiadomo było, że królem łowów został Rafał Nowak z Koła Starcza, który losując „pechowe” 13 stanowisko jeszcze przed zawodami otrzymał upominek od sponsora. Jak się później okazało to wcale ta 13-tka nie była pechowa, bo kolega Rafał złowił najwięcej ryb. 

Po zakończeniu zawodów wszyscy udali się na posiłek do restauracji Korner w Strzelcach Wielkich, gdzie ogłoszono wyniki. Puchary, dyplomy i upominki najlepszym zawodnikom wręczył Piotr Maroń wiceprezes PZW Okręg Częstochowa. 

Zarząd Okręgu bardzo dziękuje kolegom - Sławomirowi Bednarkowi i Grzegorzowi Kulejowi za sprawną i szybką obsługę sędziowską całych zawodów.

Najlepsza 6 zawodów

Rafał Nowak – KOŁO STARCZA
Roman Kochel – KOŁO KOLEJARZ
Kamil Chęciński – KOŁO STAROKRZEPICE
Rafał Markiewicz – KOŁO STARÓWKA
Łukasz Filak – KOŁO PAJĘCZNO
Rafał Zenderowski – KOŁO KOZIEGŁOWY.


Tekst i zdjęcia: Robert Amborski

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama