7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 lipca 2017

7 dni
(27. lipca 2017)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

1. Sposoby na pozbycie się kurzajek:
a) kawałek czosnku albo jego zmieloną formę przykładamy w chore miejsce i zaklejamy plastrem. Tak przygotowany opatrunek zmieniamy co kilka godzin, zostawiamy również na noc. Terapię stosujemy co najmniej przez półtora tygodnia;
b) cytrynę kroimy na małe kawałeczki (mniej więcej wielkości kurzajek) i zalewamy odrobiną octu. Odstawiamy na noc, po czym wyciągamy kawałki cytryny, przykładamy do kurzajek i zalepiamy plastrem. Opatrunek zmieniamy co kilka godzin, zostawimy na noc;
c) łodygę glistnika łamiemy, powinno wydobyć się z niej żółte mleczko, które ma właściwości lecznicze. Smarujemy nim kurzajki jak najczęściej, możemy również zakleić plastrem posmarowane miejsce;
d) kurzajki smarujemy olejkiem z drzewa herbacianego kilka razy dziennie, koniecznie przed pójściem spać, terapię stosujemy co najmniej przez półtora tygodnia.

2. Jak czyścić klawiaturę w laptopie?
Przed przystąpieniem do działania, należy koniecznie odłączyć laptopa od wszelkich kabli - zasilania, głośników i opróżnić porty USB. Najpopularniejszą metodą czyszczenia jest użycie sprężonego powietrza, które znajdziemy w każdym sklepie komputerowym.
Możemy również klawisze przetrzeć lekko wilgotną szmatką. Szmatka nie może być jednak za mokra, nie powinna być też podarta czy podziurawiona, by do komputera nie dostały się nitki materiału.
W bardziej ekstremalnych przypadkach można wyjąć klawisze i umyć w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń, ale przedtem upewnijmy się, że będziemy w stanie włożyć je z powrotem w odpowiednim układzie. Najlepiej zrobić wcześniej klawiaturze zdjęcie.

3. Jak obliczyć BMI?
BMI (ang. BODY MASS INDEX) to wskaźnik masy ciała, dzięki któremu możemy sprawdzić czy nasza waga jest prawidłowa. Aby obliczyć BMI należy podzielić naszą masę ciała przez podniesiony wzrost do kwadratu (BMI = masa ciała (kg) : wzrost (m)²). Kiedy znamy już nasz BMI należy sprawdzić, w której grupie się znajdujemy:
Niedowaga < 18,5
Waga w normie 18,5 - 24,9
Nadwaga 25 - 29,9
Otyłość stopnia I 30 - 34,9
Otyłość stopnia II 35,00 - 39,99
Otyłość stopnia III > 40


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama