7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 lipca 2017

Ceny mieszkań w Częstochowie

7 dni
Ile trzeba zapłacić za luksusowy apartament w dzielnicy Parkitka, a ile kosztuje dwupokojowy standard na Rakowie?
Średnie ceny mkw. mieszkania w Częstochowie to 2,9 tys. zł, co oznacza, że mieszkać pod Jasną Górą jest minimalnie drożej niż m.in. Radomiu czy Legnicy. Jednocześnie w Kielcach własne lokum jest droższe średnio aż o 40 proc. 

Gdzie w Częstochowie płaci się najwięcej za własne cztery kąty? Hitem są nowe apartamentowce w dwóch północno-zachodnich dzielnicach - Parkitce i Grabówce. To tu w minionej dekadzie powstały 3-kondygnacyjne budynki z garażami i mieszkaniami o powierzchni nawet 100 mkw. W tych ostatnich przypadkach stawki na poziomie 6-6,5 tys. za mkw. nie są rzadkością. 

Kupujących kusi nie tylko spokojna okolica i świeże farby na ścianach. Niektórzy płacą także za dodatkowe wyposażenie mieszkania. W ofercie na rynku częstochowskim nie brakuje lokali wykończonych w wysokim standardzie, należy się więc spodziewać kolejnych lokalnych cenowych rekordów.

Jak wynika z badań, najpopularniejsze metraże kupowane w Częstochowie mieszczą się w przedziale 43-60 mkw. (46 proc. kupowanych lokali). Takie właśnie typowe mieszkania (np. 55 mkw., 3 pokoje) na Rakowie to znacznie mniejszy wydatek niż w przypadku najbardziej prestiżowych adresów. Zdarzają się okazyjne transakcje, gdy w przypadku bloków z wielkiej płyty wystarczy nieco ponad 100 tys. zł, by stać się właścicielem mieszkania o powierzchni 55 mkw. 

Wybór odpowiedniego mieszkania nie jest więc problemem dla tych, którzy dysponują wystarczającym budżetem.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama