7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 lipca 2017

Sposób na popękane naczynka

Sposób na popękane naczynka

7 dni
Jeśli zdarza się, że po wejściu do cieplejszego pomieszczenia rumienisz się bądź na Twojej twarzy pojawiły się czerwone pajączki – czas zainteresować się tym problemem, bo niewykluczone, iż masz wrażliwą cerę z tendencją nawet do trądzika różowatego. 
Gdy już na twarzy pojawiły się popękane naczynka, nie musisz wpadać w panikę – jest na to skuteczny sposób: elektrokoagulacja. Instytut Urody i Medycyny Estetycznej Natura, który mieści się przy ulicy Śląskiej 6 w Częstochowie doprowadzi Twoją cerę do idealnego stanu.

Rozszerzone naczynka krwionośne (teleangiektazje) na twarzy, szyi i dekolcie to jeden z najczęstszych problemów skórnych, występujących niezależnie od płci i wieku.
Tworzą je naczynia włosowate oraz drobne naczynia krwionośne i żyły. Pochodzące z części tętniczej są drobne i czerwone, natomiast te pochodzące z części żylnej układu naczyń włosowatych są większe i mają kolor fioletowo-niebieski. Popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny i nie należy ich lekceważyć. Pajączki na nogach sygnalizują niewydolność żył i zapowiadają powstawanie żylaków, a te na twarzy mogą być początkiem alergii lub trądziku różowatego. Najczęściej naczynka na twarzy pękają na skrzydełkach nosa, policzkach, brodzie i czole. 
Na rozszerzenie się naczynek krwionośnych, widocznych, jako „pajączki” na skórze ma wpływ wiele czynników. W początkowym stadium uwidacznia się rumień, zaczerwienienie skóry, które przemija, jednak z czasem utrwala się i pozostaje na stałe pod postacią sieci naczynek „niteczek” prześwitujących przez skórę.
Przyczynami tej przypadłości są predyspozycje genetyczne (najczęściej, bo aż w 80 proc.), wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Na kruche naczynka źle wpływa też opalanie, wielogodzinne stanie na wysokich obcasach i siedzący tryb życia. Skóra jest bardzo cienka i szybko reaguje na zmieniające się czynniki zewnętrzne, a w szczególności pogodowe, takie jak wiatr, mróz, słońce, wilgotność.

Co zrobić, gdy już naczynka się pojawiły?
Zabieg zamykania naczynek zwany elektrokoagulacją to skuteczna metoda w walce z rozszerzonymi naczynkami, brodawkami czy kaszakami. Elektrokoagulacja stosowana jest w leczeniu zmian dermatologicznych, a także w elektrochirurgii. Wykorzystuje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który ścina białko tkanek. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są m.in. rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i nogach, naczyniaki gwiaździste. Metoda ta służy również usuwaniu zbędnego owłosienia. Czas trwania zabiegu to zaledwie kilka, kilkanaście minut. Elektrokoagulacja nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, choć oczywiście odczucia towarzyszące zależą od indywidualnej wrażliwości bólowej, wielkości zmiany i jej lokalizacji. W przypadku większych i głębszych zmian można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego. Sam zabieg jest wówczas zupełnie bezbolesny.
Po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona, pojawiają się strupki, które goją się od kilku godzin do 2-3 dni, czyli relatywnie krótko.
W miejscu podrażnień należy unikać stosowania środków na bazie alkoholu oraz oczywiście aktywnych kosmetyków – z kwasami, witaminą C, retinolem. W zamian stosujemy kremy łagodzące.

Metoda elektrokoagulacji, którą oferuje Instytut Urody i Medycyny Estetycznej Natura w Częstochowie jest bardzo prostą i skuteczną metodą usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Nie wymaga rekonwalescencji.

Instytut Urody i Medycyny Estetycznej Natura
ul. Śląska 6
42-200 Częstochowa
tel. 34 368 31 09


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama