7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 czerwca 2017

„CZTERY PORY ROKU Z EKOLOGIĄ – Wiosna z Dadzikiem”

„CZTERY PORY  ROKU Z EKOLOGIĄ – Wiosna z Dadzikiem”

7 dni
WFOŚiGW w Katowiach
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach stawia na edukację ekologiczną w subregionie częstochowskim

Już niebawem najmłodsi mieszkańcy subregionu częstochowskiego cieszyć się będą najnowszym wydaniem przygód Dadzika.

„CZTERY PORY ROKU Z EKOLOGIĄ – Wiosna z Dadzikiem” to przepięknie ilustrowana bajka dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Najważniejszym elementem książeczki jest jej treść, w formie ciekawej, dynamicznej, a wręcz trzymającej w napięciu bajki. Zadaniem publikacji nie jest wyłącznie stworzenie ciekawej bajeczki, ale przede wszystkim przekazanie istotnych treści z dziedziny ekologii, powiązanych z wiosenną porą roku. W przypadku tego wydawnictwa mówimy o edukacji ekologicznej. Ponieważ w podtytule książeczki mowa o wiośnie, tematyka publikacji dotyczy zagrożeń stwarzanych przez człowieka o tej porze roku, np. wiosenne wypalanie traw, stosowanie sztucznych nawozów podczas prac polowych, zanieczyszczenia na terenach przyrodniczych. Poruszane są też inne zagadnienia związane z wiosną - budzenia się przyrody do życia po zimie, np. sadzenie drzewek, obserwacja ptaków wracających do Polski z ciepłych krajów. 
Głównymi odbiorcami książeczki są oczywiście dzieci, jednak w naturalny sposób w realizację projektu zostaną zaangażowani również rodzice/opiekunowie, którzy z pewnością pomagać będą dziecku w czytaniu oraz w uzupełnianiu rysunków.

„CZTERY PORY ROKU Z EKOLOGIĄ – Wiosna z Dadzikiem” to bajka zrozumiała dla dziecka małego, a dla starszego nienudna. Uwagę każdego dziecka przykują ciekawi bohaterowie – unosząca się nad ziemią wróżka Aga, rozmowny zajączek czy sympatyczna wiewiórka. To właśnie zwierzątka leśne i polne pokazują chłopcu o imieniu Dadzik swój dom. Opowiadają o sadzeniu roślin, w tym drzewek, krzewów i kwiatów, uwrażliwiają na kiełkujące wiosną rośliny, zachęcają do sprzątania śmieci z łąk i lasów, także z terenów zielonych miasta podczas wycieczek z rodzicami, namawiają do obserwacji ptaków powracających z ciepłych krajów.

Wydawca poprzez tę publikację osiągnął kilka ważnych celów, którymi były:
* Kształtowanie u dzieci i dorosłych świadomości ekologicznej, dzięki integracji wielopokoleniowej;
* Tworzenie i promowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko;
* Uświadomienie pozycji człowieka w przyrodzie, jego wpływu na środowisko i zależności człowieka od środowiska;
* Wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska u najmłodszych mieszkańców subregionu częstochowskiego, poprzez kształcenie pozytywnych nawyków ekologicznych.

Projekt „CZTERY PORY ROKU Z EKOLOGIĄ – Wiosna z Dadzikiem” nie mógłby być zrealizowany bez wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

https://www.wfosigw.katowice.pl/files/loga/uklad_pionowy.jpg

„Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".


Renata R. Kluczna

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama