7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 czerwca 2017

7 dni
(21. czerwca 2017)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

1. Zimna czarna kawa jest znakomitym środkiem czyszczącym czarne ubrania, zwłaszcza wyświecone miejsca. Szczotkę do ubrań zanurzamy w kawie i przecieramy miejsca, które chcemy  wyczyścić.

2. W czasie wakacyjnego wyjazdu pamiętajmy, by pieniądze, które zabieramy ze sobą, rozdzielić i schować w kilku różnych miejscach. W ten sposób w razie ewentualnej kradzieży nie zostaniemy bez grosza.
Błędem jest chowanie dokumentów i biletów wraz z pieniędzmi w portfelu, który jest najczęstszym celem złodziei. Pozbawieni biletów i dokumentów będziemy mieć nie lada problem, żeby wrócić do kraju. Dlatego najlepiej przed wyjazdem wysłać skan ważnych rzeczy na swój e-mail, a dokumenty schować osobno.

3. Sweter, który się sfilcował, można spróbować uratować. Trzeba go wyprać w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania wełny lub szamponu i dokładnie wypłukać. Następnie namoczyć na parę godzin w zimnej wodzie z dodatkiem mleka (pół szklanki na litr wody). Potem wycisnąć w ręczniku, nadać odpowiedni kształt, lekko rozciągnąć i rozłożyć do wysuszenia. W trakcie suszenia strzepywać kilkakrotnie, za każdym razem nadając odpowiedni kształt.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama