7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

16 czerwca 2017

WĘDKARZ: Szkółka wędkarska przy Kole PZW Częstochowa Miasto

WĘDKARZ: Szkółka wędkarska przy Kole PZW Częstochowa Miasto

7 dni
W tym roku z inicjatywy Michała Śnioszka nowego prezesa Koła, reaktywowała się szkółka wędkarska przy kole PZW Częstochowa Miasto. Opiekę na młodzieżą, jak za dawnych lat, objął Andrzej Konowalski. To spod jego ręki wyszli kiedyś doskonali wędkarze tacy jak: Estera Tracz, Arkadiusz Pawlak, Mariusz Konowalski, Łukasz Gajdek, Arkadiusz Klamka, Kuba Kaczmarczyk, Artur Kropielnicki czy wspomniany wcześniej Michał Śnioszek.

Szkółka ma za zadanie promowanie wędkarstwa, ale nie tylko. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, oprócz łowienia ryb, będzie można pograć w kręgle, piłkę nożną czy zmierzyć się w łowieniu ryb, ale wirtualnie (na komputerze).
Kilkanaście dzieci, które już się zapisało do szkółki uczestniczy już w zawodach wędkarskich czy spotkaniach, na których omawiane są zasady wędkowania.
W najbliższym czasie planowane jest spotkanie w Złotych Arkadach, gdzie Rafał Przerada współwłaściciel lokalu, jako doskonały łowca karpi opowie jak je łowić. Po jego wykładzie uczestnicy rozegrają turniej kręglarski. Andrzej Konowalski oczywiście sam nie poradziłby sobie z prowadzeniem szkółki, pomagają mu członkowie Koła: Marcin Radecki, Dariusz Sztainke, Andrzej Czok, Jacek Bernat czy wymieniany wcześniej Rafał Przerada. Pomocą służą również rodzice dzieci: Agnieszka Mordal, Ryszard Dederko i Piotr Wójcik, którzy weszli w skład Rady do Spraw Młodzieży. Pomoc zaoferowała także Komisja do Spraw Młodzieży przy ZO PZW w Częstochowie.

Zainteresowane dzieci i młodzież udziałem szkółce wędkarskiej mogą się kontaktować z panem Andrzejem Konowalskim pod numerem telefonu: 508 115 241.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama