7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 maja 2017

WĘDKARZ: Porządki nad glinianką Michalina

WĘDKARZ: Porządki nad glinianką Michalina

7 dni
Już tradycyjnie Dariusz Kapinos prezes koła „Okoń” zorganizował generalne porządki nad glinianką Michalina. Licznie przybyłym członkom koła, jak zwykle z pomocą przyszły Częstochowskie Szkoły Podstawowe.

Nad zbiornikiem stawiło się 60 uczniów: ze Szkoły Podstawowej Nr.26 im. T. Kościuszki, mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42 i Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, mieszczącego się na ulicy Łukasińskiego 70/74. Dzieci przybyły wraz z nauczycielami - Katarzyną Gruszką, Anną Gula-Margasińską, Wiesławą Ryś, Katarzyną Kowalik i Szymonem Kwapisiewiczem. Nad bezpieczeństwem całej akcji czuwali, niezawodni w takich sytuacjach funkcjonariusze z Oddziału Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: starszy sierżant Maryla Warzecha i sierżant Maciej Połcik. 

Warto było się namęczyć, bo po całej akcji członkowie Koła przygotowali ognisko i każde dziecko mogło upiec sobie kiełbaskę oraz zrobić zdjęcie z Dumnym i Blue Bakerem, końmi pełniącymi służbę w Częstochowskiej Policji. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe smycze Okręgu Częstochowskiego. 

Dodatkową atrakcją była obecność TVP Katowice. Ekipa telewizyjna pod kierownictwem redaktora Piotra Trzcińskiego nakręciła reportaż z całej akcji. 

Koło „Okoń” i Okręg PZW w Częstochowie bardzo dziękują szkole Nr 26, Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu nr 3, Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie oraz TVP Katowice za udzieloną pomoc.


Robert Amborski

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama