7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

15 maja 2017

WĘDKARZ: V Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy

WĘDKARZ: V Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy

7 dni
Kolejny raz 22 kwietnia spotkali się na Jasnej Górze miłośnicy wędkarstwa z całej Polski na V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wędkarzy, którą w tym roku wraz Klasztorem OO. Paulinów na Jasnej Górze zorganizował Okręg PZW w Ciechanowie.

W samo południe w Bazylice Jasnogórskiej przywitał wędkarzy wraz z ich rodzinami Ojciec Mieczysław Polak - Podprzeor Jasnej Góry. Mszy św. przewodniczył, ks. Artur Bobiński kapelan Okręgu Ciechanowskiego. Pomagali mu Księża: ks. Krzysztof Szary, Filipin z Bytowa, ks. Mirosław Simka z Bełchatowa oraz ks. Grzegorz Stanula z Krzepic. 
Przy ołtarzu ustawiły się Poczty Sztandarowe kół wędkarskich z: Bytowa, Bełchatowa i Częstochowskiego Wodnika oraz Poczty Okręgów PZW z Ciechanowa i Częstochowy. 

Podczas mszy Psalm odczytał Henryk Grześ Prezes Okręg PZW w Ciechanowie. 

Na koniec mszy świętej Poczty Sztandarowe i uczestnicy pielgrzymki przemaszerowali uroczyście do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej gdzie przed Najświętszym Obrazem został odczytany Akt Zawierzenia Matce Boskiej wszystkich wędkarzy. 

Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego, by podyskutować o problemach wędkarzy. 

Paweł Wasik artysta malarz związany z Jasną Górą (jeden z pomysłodawców pielgrzymki) przekazał kopię obrazu Matki Boskiej z wszystkimi certyfikatami najstarszemu uczestnikowi pielgrzymki. Najmłodsi uczestnicy (było ich dwoje) otrzymali portret Jana Pawła II i kopię obrazu Matki Boskiej. Oczywiście Ci, którzy przybyli na V Pielgrzymkę zadeklarowali, że stawią się na Jasnej Górze w komplecie w kwietniu w przyszłym roku.


Robert Amborski

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama