7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 maja 2017

7 dni
(11. maja 2017)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

1. Pieczywo mieszane (żytnio-pszenne) i ciemne pleśnieje dużo szybciej, jeśli jest przechowywane razem, w jednym chlebaku albo worku. Dlatego zawsze warto je trzymać oddzielnie. 
Aby zapobiec tworzeniu się pleśni w pojemniku na pieczywo (chlebaku), trzeba raz na tydzień (ewentualnie co dwa tygodnie) umyć go w wodzie z dodatkiem octu, który zabija zarodniki pleśni.

2. Po co zbierać plastikowe nakrętki od butelek? Kilogram plastikowych nakrętek od butelek PET przekazanych do recyklingu kosztuje około 70 groszy, a koszt wózka inwalidzkiego to koszt rzędu 4-6 tys. zł. Kształt, kolor i producent zbieranych nakrętek nie mają znaczenia. Liczy się tylko ich ilość, im więcej, tym lepiej. Nakrętki dostarczane są do siedzib fundacji i stowarzyszeń, gdzie są segregowane, ważone i pakowane. Następnie sprzedawane są firmie recyklingowej, która wpłaca środki finansowe na subkonta pacjentów fundacji. Pieniądze na wózek bądź rehabilitację przekazywane są dopiero wtedy, gdy uzbiera się cała suma.

3. Jak odkręcić zardzewiałą śrubkę bez użycia specjalistycznego sprzętu? 
Jeśli śrubka jest tak pokryta rdzą, że żadna siła jej nie odkręci, można ją polać napojem typu cola i spróbować delikatnie przykręcać i odkręcać śrubkę. 
Cola posiada doskonałe właściwości usuwania rdzy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama