7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 marca 2017

Poseł Jaskóła: Pytanie do Dobrej Zmiany w Częstochowie (PiS)

Poseł Jaskóła: Pytanie do Dobrej Zmiany w Częstochowie (PiS)

7 dni
Tomasz Jaskóła (poseł Kukiz`15) na swoim fanpageu wywołał do tablicy Artura Sokołowskiego (wiceprezesa RFG, spółka Skarbu Państwa jest właścicielem części gruntów pod blokami spółdzielni Jura), Artura Warzochę (senatora ziemi częstochowskiej w listy PiS) oraz Tygodnik 7 dni. Poseł pyta: „co my na to”, że nowy prezes Jury miałby być współpracownikiem komunistycznego aparatu? 

Odpowiadamy posłowi Jaskóle: Ameryki pan nie odkrył. Pisaliśmy już o tym nie raz, za co złajał nas poseł Giżyński (PiS) twierdząc, że jakoby „Tygodnik 7 dni obsesyjnie wmawia Czytelnikom, iż częstochowskie środowisko PiS wykazuje podejrzaną pobłażliwość wobec lokalnego SLD”. Zapewne pan Koćwin - prezes SM Jura (jeśli zarzuty są prawdziwe) nie jest jedyną osobą w szeregach lokalnego PiS, której niechlubna przeszłość z czasów PRL i współpraca z organami bezpieczeństwa rzuca cień na ideologiczne wywody lidera częstochowskiego PiS posła Szymona Giżyńskiego. Zresztą nie przeszkadza miejscowemu PiS, orędowanie byłym działaczom znienawidzonej przez prezesa PiS Platformy Obywatelskiej, to i nie przeszkadza – najwyraźniej – aparatczyk sprzed 30 lat.

Ciekawe, czy tego samego zdania jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński?

Wpis posła Tomasza Jaskóły:
„Czy to są wasi ludzie? Tadeusz Koćwin prezes spółdzielni JURA i w Blachowni, forowany przez pana Szymona Giżyńskiego (Poseł na Sejm RP) na prezesa i współpracowników Gazety Częstochowskiej (dziwnym trafem kręci się obok was wielu ludzi dawnego systemu...). Może dlatego że jesteście nieoficjalnie w koalicji z SLD i to wyjaśnia wszystko? Nawet list członków PiS z Częstochowy do Jarosława Kaczyńskiego, informujący o współpracy z „Czerwonymi” i powiązaniami w spółkach – ale, treść leży od 3 miesięcy w Warszawie. Tak to porządni ludzie z PiS w Częstochowie piszą zaniepokojeni.
Pytanie do Pana Tadeusza Koćwina: czy to pan jest w IPN Tajnym Współpracownikiem, czy nie?
http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails…
Pytanie złożyli zaniepokojeni mieszkańcy JURY... (przy okazji zostałem zaatakowany przez Gazetę Częstochowską i musieli prostować - pamiętacie sprostowanie - agentura bardzo mnie nie lubi :)). Artur Sokołowski? Tygodnik Regionalny „7dni”, co wy na to? Artur Warzocha?
I drugi człowiek to zostawię sobie na deser...”

Pod wpisem posła Jaskóły, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jura Tadeusz Koćwin opublikował komunikat:

„OŚWIADCZENIE
Nigdy nie składałem oświadczenia lustracyjnego. Przyznaję, faktycznie, w roku 1984 zostałem aresztowany w związku z manifestacją zorganizowaną przez NSZZ „Solidarność”, jaka odbywała się pod Jasną Górą w Częstochowie, przez Milicję Obywatelską.
Byłem przesłuchiwany oraz poddany fizycznej i psychicznej presji. Miałem wówczas 21 lat i byłem studentem pierwszego roku. Straszono mnie wyrzuceniem ze studiów, długotrwałym aresztem oraz przypisaniem przestępstw kryminalnych, za które miałbym iść do więzienia. W związku z faktem, że nie działałem w żadnej organizacji i nie miałem kontaktu z podziemiem niepodległościowym, uległem i złożyłem podpis pod podstawianymi mi dokumentami przez pracowników SB. Nie mając żadnych kontaktów z osobami z podziemnych struktur „Solidarności”, nie starałem się nawet przeniknąć do tych struktur ani nie donosiłem na osoby, działające w strukturach podziemia niepodległościowego.
Nikt z mojego powodu nie został aresztowany. W tym czasie również wyjeżdżałem z Chórem Filharmonii Częstochowskiej za granicę do Francji, Włoch czy Hiszpanii i w związku z powyższym zmuszony zostałem do podpisania tych dokumentów.
Nieprawdą jest, że dzisiaj mam jakiekolwiek kontakty z ludźmi z dawnego systemu PZPR czy SLD.
Należałem i należę do tych, któremu złamano kręgosłup moralny zgnojono i wyrzucono na śmietnik.
Proszę ujawnić dokumenty oraz wskazać osoby, które przez moją działalność miały problemy lub były aresztowane!
Tadeusz Koćwin.”


Renata R. Kluczna

Komentarze (2)

09 marca 2017

...urwa ...urwie łba nie urwie,to jest pokłosie okrągłego stołu i grubej kreski wykonanej przez Bolka.


08 marca 2017

Panie pośle Jaskóła należy zadać sobie pytanie czy Najniższy Przywódca to "pożyteczny idiota" czy agent Kremla ? Odpowiedż wyjaśni wiele i z naszego, częstochowskiego podwórka. Przy okazji warto zapytać ,czy Kukiz to "pożyteczny idota" prezesa Jarosława a może jest z nim dogadany ?


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama