7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 kwietnia 2011

Eliminacje do „7x7dni Fest”

Eliminacje do „7x7dni Fest”

7 dni
„7x7dni Fest” to impreza urodzinowa Tygodnika Regionalnego „7 dni”, na którą zaproszeni są wszyscy Częstochowianie. Organizowana we współpracy z Galerią Teatr from Poland całodniowa impreza plenerowa będzie miała kilka odsłon. A wszystko to z myślą o zacnych gościach.

Dokładnie 7 maja 2011 roku Tygodnik Regionalny „7 dni” kończy siedem lat - jest więc co świętować. W programie imprezy znajdą się: eko-piknik, warsztaty dla dzieci i młodzieży, pokazy tańca, występy muzyczne zarówno składów hip-hopowych, jak i zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne). A do tego klubowe imprezy towarzyszące.
Od 1 do 8 kwietnia 2011 roku w Teatrze from Poland odbędą się eliminacje składów, spośród których wyłonionych zostanie sześć kapel, które zostaną zaproszone 7 maja na scenę plenerową „7x7dni Fest”. Do rywalizacji staną w sumie 23 zespoły.
Do 7 kwietnia na profilu http://www.facebook.com/pages/Galeria-Teatr-from-Poland/124838184241551 trwa głosowanie internatów na zespół, który chcieliby usłyszeć jeszcze na „7x7dni Fest”. A jest w czym wybierać! Po – jak się okazało – czasowym załamaniu regionalnej sceny muzycznej z końca 2010 roku nasi muzycy mają się dobrze. Składy na nowo powracają na scenę (np. Ra!n), powstają nowe (typu: Barbie Dolls z charyzmatycznym Czyżem; Al Dżazira z poszukującym swojego miejsca w muzycznej przestrzeni – Dziopkiem oraz Toxymoron, którego większość muzyków do niedawna tworzyła Roboty Drogowe). Poprawę kondycji tejże sceny –niestety - zespoły zawdzięczają tylko sobie, a przyznać trzeba, że jest to niemały wysiłek. Sprzęt, wynajem sali prób kosztują, organizacja koncertów jest dość ryzykownym przedsięwzięciem finansowym, miejsc pracy w Częstochowie jeszcze nie przybyło, migracji studentów do prężniejszych ośrodków nie zahamuje się zapewne w najbliższym czasie, a tegoroczny budżet na kulturę został znacznie uszczuplony.
Gościem specjalnym eliminacji jest zespół KAT&Roman Kostrzewski w składzie: Roman Kostrzewski (wokal), Piotr Radecki (gitara rytmiczna, gitara prowadząca), Krzysztof Pistelok (gitara rytmiczna, gitara prowadząca), Michał Laksa (gitara basowa) oraz Ireneusz Loth (perkusja). W Częstochowie 2 kwietnia będzie on promował utwory ze swej najnowszej płyty „Czarno-biała”. Materiał na długo oczekiwanym krążku utrzymany jest w nowoczesnej stylistyce, ale nie pozbawiony typowych dla kultowego thrash metalowego zespołu elementów. Na „Czarno – białej” znalazły się między innymi: „Bara”, „Maryja omen”, „Szkarłatny wir”, „Diabelski dom IV”, „Milczy trup”, „Wolni od klęczenia”, „Kupa świąt”, „Bieluń”, „Z boskim zyskiem” oraz „Kapucyn zamknął drzwi”.
GRAFIK ELIMINACJI „7x7dni Fest” PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:
1 kwietnia – piątek, godz. 18.00, wstęp 8,50 zł
W dwie strony -  ska, punk, reggae
Sugerowana Cena Detaliczna - punk rock
Light Route – rock/hardrock
Zegarmistrz Czasu - indie/rock/ska
BlindMind - rock,rock progresywny
Mental Terror – rock
Barbie Dolls - glamour punk
Nigdy Więcej - rock alternatywa
2 kwietnia – sobota, godz. 20.00, wstęp 34/39 zł – KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI – zespół promuje swoją najnowszą płytę. Gość specjalny eliminacji. Bilety w przedsprzedaży do nabycia do 1 kwietnia również w Cafe Belg, Al.NMP 32
Po koncercie impreza w rockowych klimatach
3 kwietnia – niedziela, godz. 18.00, wstęp 8,50 zł
The Batteries - rock/funk
Clitoris – power funky
Ra!n -rock
Croust - prog-art rock
Coldlight Project - goth'n'roll
The Black Cats – blues/muzyka minimalistyczna/soul
Toxymoron - rock, alternatywa, hardcore, ska, blues, pop
Toxymoron - rock, alternatywa, hardcore, ska, blues, pop
8 kwietnia – piątek, godz. 18.00, wstęp 8,50
Al Dżazira - rock alternative
The Beers - punk rock/rock'n'roll
B. S. T. – punk rock
Panafro - reggae, ranga, funk, rock
Heart Soul Mind - rock/alternatywa/reggae
Simply Emotion – rock
Accident On Stage – rock
Krzyż:Kross – electro/disco/punks

Miejsce: Teatr from Poland
 Al.NMP 2


Anita Grobelak

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama