7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

14 grudnia 2016

Kalendarz imienin - do 21. grudnia

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
15.XII.
– Celiny, Niny
16.XII. – Zdzisławy, Adelajdy
17.XII. – Floriana, Olimpii
18.XII. – Bogusława, Gracjana
19.XII. – Dariusza, Gabrieli
20.XII. – Bogumiły, Dominika
21.XII. –  Tomasza, Piotra

Dariusz - to imię pochodzenia staro perskiego, od słowa Darayavahuš (podtrzymujący dobro). Dariusz nie ma zbyt łatwego charakteru. To uparty i zdecydowany mężczyzna, który niestrudzenie dąży do obranego celu. Nie warto próbować wywierać na niego wpływu czy udzielać mu rad – jest odporny i sprzeciwia się dla zasady. Na każdy temat ma swoje zdanie i poglądy. Potrafi przy tym zjednywać sobie ludzi i pozyskiwać ich do swoich celów. Wobec ludzi jest zawsze uśmiechnięty i sympatyczny. Skrywa tym jednak swą bardziej skomplikowaną i choleryczną naturę. Kocha rodzinę, ceni sobie ciepło i spokój domowego ogniska. Wykorzystuje swoje umiejętności i urok do zawojowania serca tej jedynej. Jest pewny siebie i zdecydowany, a obietnic nie rzuca na wiatr. 
Zdrobnienia: Darek, Dareczek, Daruś. 
Znani imiennicy: Dariusz I Wielki (550-486 p.n.e.) – król perski: Dariusz Dziekanowski – piłkarz, Dariusz Kordek – aktor, Dariusz Michalczewski – bokser, Dariusz Szpakowski – dziennikarz sportowy.

Celina - to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa caelum (niebo), również skrót od imienia Marcelina. Celina jest niezwykle swobodną i pełną radości życia kobietą. Nigdy przy tym nie wiadomo, czy wybuchnie, czy też zacznie śpiewać. Nie usiedzi długo w miejscu i rzadko kończy to, co zaczęła. Brak jej stałości i równowagi. Ma skłonność do przesadzania w gniewie, aby wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Przede wszystkim pragnie intensywnie uczestniczyć w życiu świata – nie znosi bycia pomijaną. Chętnie udziela porad i pomocy, ale najchętniej przejmuje kontrolę nad swoimi przyjaciółmi. Celinę cechuje wielka pewność siebie, chociaż jest romantyczką o sentymentalnej naturze. Mimo to jest idealną gospodynią i żoną. Prowadzenie domu jest dla niej najpiękniejszą pracą. 
Zdrobnienia: Celinka, Celka, Celia, Celimena. 
Znane imienniczki: Celina Szymanowska (XIX w.) – żona Adama Mickiewicza, Celine Dion – piosenkarka kanadyjska.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama