7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

13 grudnia 2016

Obcokrajowcy pracują na czarno

Obcokrajowcy pracują na czarno

7 dni
2 obywateli Uzbekistanu nielegalnie pracowało w powiecie częstochowskim
12 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Katowic - Pyrzowic zatrzymali 2 obywateli Uzbekistanu, którzy nielegalnie pracowali w zakładzie mięsnym.

W powiecie częstochowskim, w wyniku przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnie pracujących tam Uzbeków. Cudzoziemcy pracowali w zakładzie przetwórstwa mięsnego, nie posiadając dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie pracy.

Wobec cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Właściciel firmy, obywatel RP, powierzając nielegalnie pracę obywatelom Uzbekistanu naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Mężczyźnie grozi grzywna nie mniejsza niż trzy tysiące złotych.

Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy
Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej


red.

Komentarze (2)

14 grudnia 2016

Bardzo dobrze zrobili,bo nie dość, że na czarno pracowali,to jeszcze bez badań lekarskich.Polska to cywilizowany kraj,więc nie ma przyzwolenia na niewolniczą prace i wyzysk.Gdyby prywaciarze uczciwie płacili, nie musieli by zatrudniać obcokrajowców.


13 grudnia 2016

Sukces jak sk...órka... Odznaczyć fukcjonariuszy i w nagrodę nakaz pracy w rzeźni przy rozbieraniu świń, a donosicielowi po ryju od co dziesiątej sztuki.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama