7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 grudnia 2016

LIST OTWARTY Koła PZW Okoń

7 dni
„Regionalny Fundusz Gospodarczy w Częstochowie S.A., Spółka ze 100% udziałem skarbu państwa (dawna nazwa Huta Częstochowa S.A.) ostatnio jest na ustach wszystkich wędkarzy z okolicy.
Zarząd spółki (albo nie wiadomo kto) podjął rozpaczliwą próbę zdarcia haraczu z bogu ducha winnych wędkarzy. 

Nad zalewem w Poraju ukazało się ogłoszenie:
TEREN PRYWATNY RFG S.A
ZA SKŁADOWANIE ŁODZI NA TERENIE
NALEŻĄCYM DO SPÓŁKI
BĘDZIE NALICZANA OPŁATA
W WYSOKOŚCI 20 ZŁ. ZA KAŻDĄ DOBĘ
TELEFON KONTAKTOWY: 795 421 674; 94 363 91 83

Łatwo policzyć: koszt składowania 1 łodzi to 600 zł/m-c. Koło posiada 11 łodzi wiosłowych - zakupionych przez Hutę Częstochowa i przekazanych wędkarzom i wszystkim tym, którzy spędzają czas na wodą.
Łodzie składowane są średnio 6 miesięcy/rok, co daje kwotę 39.600zł. Cały budżet Koła na rok to około 20.000zł., pochodzący ze składek. Od zawsze łodzie te składujemy na terenie przy wodzie, dbając o ten teren, sprzątając i utrzymując porządek, kosząc trawę itd.
Doskonale pamiętamy, że Koło wędkarskie Okoń powstało w Hucie Częstochowa (jeden z największych zakładów w całym regionie). Całe osiedle Raków, i nie tylko, to ludzie związani z tym właśnie zakładem. Członkowie, użytkownicy łodzi to w większości właśnie hutnicy, dbający o sprzęt z pieczołowitością i zupełnie bezinteresownie. Wspólnie dbamy o to, na co wszyscy kiedyś pracowali, a władze Huty nam wędkarzom przekazały. I mamy to wszystko zniszczyć? Zaprzepaścić spuściznę naszych ojców i dziadków?
To nie jest złośliwość czy czyjeś niedopatrzenie, to zamach na historię, tradycje i pamięć wszystkiego, co wpoili w nas nasi przodkowie. Czy ktoś podczas podejmowania takiej decyzji zastanowił się nad tym?
39.000 zł za jakieś 30 m.kw. nieużytków? Czy to ma coś wspólnego z ekonomią?
Jesteśmy przekonani, że zupełnie NIE. To zabijanie, niszczenie pięknych idei i tradycji. To pójście na łatwiznę pod przykrywka gospodarności. To czysta zagłada. Czy właśnie tak władza wspiera aktywność społeczną obywateli? Czy takiego właśnie działania oczekujemy od ludzi, którym zaufaliśmy? Jeśli na tym polega zarządzanie majątkiem po Hucie, która wryła się mocno w historie tysięcy ludzi, to my nie chcemy takiego „zarządzania”. 
Koszt wynajęcia hali to około 8 - 10zł/m2 brutto na miesiąc (Warszawa). W ośrodkach żeglarskich i halach specjalizujących się w „zimowanie” łodzi to koszt od 50-80zł za cały sezon zimowy. Takie są prawdziwe koszty przechowywania - zimowania łodzi. W zaistniałej sytuacji nasuwa się pytanie: według jakiego cennika przeliczył opłaty RFG? 
My wędkarze zwracamy się z apelem do Pana Posła Szymona Giżyńskiego, aby wpłynął na zmianę decyzji zarządu RFG ww. sprawie. Według nas takie działanie RFG to nic innego jak złośliwa prywata, nie mająca nic wspólnego z jakąkolwiek logiką o zyskach, finansowych nie wspominając. Takie działania obnażają kompetencje (a raczej ich brak) i zaangażowanie władz RFG w unicestwienie tego, co jeszcze zostało.
Zbigniew Sobierajski
wiceprezes Koła PZW Okoń
Sławomir Bednarek
sekretarz Koła PZW Okoń.”


red.

Komentarze (15)

13 grudnia 2016

hahaha całe szczęście, że prócz frustratów którzy sami nie zrobią nic prócz opróżnienia flaszki z piwem i przełączenia programu w TV są ludzie co widza dalej niż czubek własnego nosa. Co do stwierdzenia: "niech płacą" też jestem ZA. Z tym tylko, że nie za korzystanie ze zbiornika tylko kilkunastu metrów zapomnianej i nikomu do niczego nie potrzebnej ziemi. A ta propozycja ceny jest bardziej adekwatna do cumowania jachtów w Monako niż do naszych realiów.


12 grudnia 2016

Mam takie wrażenie,że Sokołowski były radny miasta, a obecnie wiceprezes RFG,bardzo nie lubi hutników.Kilka tygodni temu chciał zlicytować spółdzielnie Jura ( mieszkańcy to przeważnie hutnicy)teraz przyszedł czas na Okonia.Głupota czy chęć wybicia się na krzywdzie ludzi do ministerstwa finansów. Obyś się Sokołowski nie pośliznął na psiej kupie.


12 grudnia 2016

Okoń napisał do "rekina"Giżyńskiego,// Rząd RP w listopadzie 2002r.podczas negocjowania traktatu akcesyjnego Polski z Unią Europejskiego zdecydował iż Huta Częstochowa S.A.zostanie zrestrukturyzowana przez upadłość.Na mocy ustaleń częstochowska Huta nie ma prawa do pomocy publicznej.//Polska to dziwny kraj,w którym obywatel zarabia niewspółmiernie mało do kosztów jakie musi ponieść na życie i należne opłaty:czynsz,śmieci,światło,gaz,węgiel,komunikacja miejska,podatki. Politycy,w szczególności posłowie nie mają takich problemów jak zwykły Kowalski.Dla nich podwyżka o 10 - 20 zł.to pikuś. Może warto się na drugi raz dobrze zastanowić,na kogo głosujecie do rady miasta,sejmu,czy kogo wybieracie na prezydenta miasta.Matyjaszczyk z SLD i Giżyński z PiS,jeden wart drugiego.


11 grudnia 2016

"demokracja wędkarska" - dobre, partyjniactwo w gminach , w każdym wydaniu od PZPR do SLD, PiS, PO..., to śmierć obywatelskiego, autentycznego zaangażowania w sprawy publiczne. Liczy się tylko interes, korzyść grupowa i partyjna. Kapitalizm kolesiów i kółka wzajemnej adoracji, zawsze interesownej. I się kręci... stosownie do aktualnej - nigdy na zawsze - blisości do koryta. I jest jak jest.


11 grudnia 2016

Widać,że D. Kapinos i spółka uważają że kapitalizm ich nie dotyczy tylko zwykłych obywateli , a ich tylko obowiązują układy komusze.


10 grudnia 2016

oj zdejmie się kataraktę z oczu oj zdejmie! już za chwileczkę już za... Pankracy cię odwiedzi cwaniaczku!!!nie bój!


10 grudnia 2016

dlaczego mieliby nie płacić? Nie ich własność więc nie ma się co spodziewać, że użytkowanie będzie bezpłatne. Dlaczego ktoś ma sponsorować kluby zainteresowań całkiem bogatych ludzi? Mają na wędki za kilka tysięcy a nie mają na zapłacenia za użytkowanie czyjegoś zbiornika?


09 grudnia 2016

@katarakta zmień leki, a najlepiej jeszcze lekarza,ten cię oszukuje


09 grudnia 2016

tylko ze "panowie" z RFG w swojej zaciętości i pewnie rodzaju zemsty (cholera wie za co? nieudane dzieciństwo na osiedlu Raków ?), postanowili uderzyć w mieszkańców swego miasta, którzy aktywnie spędzają czas wędkując. jeszcze im Ci wędkarzy za darmo dbają o ten zaniedbany teren. prywata, złośliwość,chamstwo, brak odwagi .. to chyba wystarczy do określenia zachowania tych "panów".


09 grudnia 2016

losad ! brawo myślę że mogłeś trafić w samą 10tkę, Niedługo wyjdzie że jedynie do kościoła będzie najtaniej chodzić.


09 grudnia 2016

Przed wysłaniem listu do mediów należy go przeczytać. Jeśli kompetencje językowe nie pozwalają na ocenę i analizę tekstu warto o to poprosić kogoś innego. A tak mamy kolejną publiczną ohydę językową. Takie wicie, rozumicie ...


09 grudnia 2016

Z treści ogłoszenia o naliczaniu ołaty przebija się duch aktualnego v-ce prezesa RFG p.Sokołowskiego - hunwejbina kaczyzmu , byłego radnego i byłego dziennikarza 7 dni !


09 grudnia 2016

wpis adekwatny do nicka


08 grudnia 2016

Jak do sekretarza w czasach słusznie minionych apel...


07 grudnia 2016

Wybraliście PiS, a teraz jeszcze po prośbie do I sekretarza okręgowego Giży... wstyd okonie i karasie. Było źle, macie lepiej - suweren tak chciał... płacić albo lizać doopę władzy jak za cara. Może da ulgę, ale najpierw zabierze i wybatoży. Wieść gminna niesie, że okoliczni wędkarze - rzeczni, stawowi i zbiornikowi - to bijące serce partii i żelazny jej, obok działkowców i spółdzieców mieszkaniowych oraz PSS Społem i MHD, elektorat. A elektorat trzeba przekupić i trzymać w szachu - dać coś "darmo": cukierek, zapalniczkę jednorazówkę, zabawę sylwestrową na świeżym powietrzu, posadę, funkcję, zwolnienie podatkowe, pomoc publiczną, wszystko z pieniędzy podatników, a potem tylko umiejętnie rozgrywać beneficjentów z rodzinami i straszyć wystawieniem rachunku albo odebraniem przywilejów i podarków. Większość takich "kupionych" głosuje z wdzięczności inni ze strachu, ale czasami głosów takich nie starcza. I wtedy przychodzi nowa, przyszła nieboszczka, partia. I to się nazywa demokracją wędkarską, w której tylko nieliczni nie nęcą, nie łowią, a mają.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama