7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 grudnia 2016

Kalendarz imienin - do 14. grudnia

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
08.XII.
– Marii, Wirginii
09.XII. – Wiesława, Leokadii
10.XII. – Danieli, Julii
11.XII. – Stefana, Waldemara
12.XII. – Aleksandra, Dagmary
13.XII. – Łucji, Otylii
14.XII. –  Alfreda, Izydora

Julia - to imię pochodzenia rzymskiego, stało się ono popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku. Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, hamowuje swoje reakcje. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowania przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji. Ma dobry gust w kwestii mody i dekorowana wnętrz. 
Zdrobnienia: Jula, Julcia, Juleczka, Julitka, Julka. 
Znane imienniczki: Julia Kamińska – aktorka, Julia Potocka – arystokratka, Julia Roberts – aktorka amerykańska, Julia Tymoszenko – ukraińska polityk.

Stefan - to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona). Oznacza mężczyznę nagrodzonego wieńcem (symbolem zwycięstwa). Stefan jest spokojny, bardzo skryty i nieco mroczny. Owiewa go aura tajemniczości. Niestety nie wierzy we własne siły i umiejętności, chociaż ambicji mu nie brak. To cierpliwy i pracowity mężczyzna o twórczej wyobraźni. Doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach, a z prostymi miewa problem. Swoje niepowodzenia ciężko przeżywa w samotności. Zawsze chętny do pomocy innym, choć za nic nie przyjmie jej sam. Niechętnie się zwierza, za to jest idealnym słuchaczem. Ma tendencje do pogrążania się w depresji. Siłę i oparcie znajduje w rodzinie. Bliscy są dla Stefana bardzo ważni. To z rodziny czerpie siłę i ona stanowi sens jego życia. Zupełnie się nie zna na kobiecej psychologii. 
Zdrobnienia: Stefanek, Stefanuś, Stefcio, Stefciu, Stefek, Stefuś. 
Znani imiennicy: Stefan Batory – król Polski, Stefan Czarniecki – hetman, dowódca wojsk w czasie wojen ze Szwedami, Stefan Friedmann – aktor i satyryk, Stefan Wyszyński – kardynał, prymas Polski, Stefan Żeromski – prozaik, publicysta, dramaturg, Stephen King – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy, Steven Spielberg – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama