7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 grudnia 2016

WĘDKARZ: 50-lecie członkostwa w PZW Piotra Maronia

WĘDKARZ: 50-lecie członkostwa w PZW Piotra Maronia

7 dni
To już 50 lat, kiedy 14-letni chłopiec wstąpił w szeregi Polskiego Związku Wędkarskiego, zapisując się do koła Bytom. Od kilkudziesięciu lat Piotr Maroń jest aktywnym działaczem Okręgu Częstochowa, pełniąc szereg społecznych funkcji.

W latach 1994 – 1997 był wiceprezesem i rzecznikiem dyscyplinarnym Koła Lubliniec, w 1997 roku członkowie tego Koła wybrali go na swojego prezesa (tą zaszczytną funkcję pełni do dziś), od 2001 roku jest sędzią sportu wędkarskiego klasy krajowej, od 2002 roku do dziś jest komendantem Społecznej Straży Rybackiej w powiecie lublinieckim, od 2009 roku zasiada w ścisłych władzach Okręgu Częstochowa, będąc członkiem Zarządu Okręgu i Prezydium. 

Jego działalność była wielokrotnie doceniana przez władze centralne Związku, które przyznały mu: „Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”, srebrną, złotą i złotą z wieńcami odznakę PZW. 

Pan Piotr to nie tylko społecznik, ale także doskonały wędkarz, któremu nie obca jest żadna metoda wędkowania. Nieźle radzi sobie ze spinningiem, muchówką czy długą wędką wyczynową („tyczką”). Ma na swoim koncie sporo okazów ryb, między innymi: sum 38 kg, sandacz 9,2 kg czy karp 12 kg. 

Swoje święto jubilat postanowił uczcić zawodami wędkarskimi, na które zaprosił przyjaciół. Nad zbiornikiem w Boronowie stawiło się kilkudziesięciu kolegów, by przystąpić do rywalizacji. Ze względu na dużą liczbę uczestników podzielono ich na dwa sektory. Łowiono przede wszystkim karpie i leszcze, ale kilku zawodników złowiło również jesiotry i trafił się ponad 3 kilogramowy sandacz. Po 4 godzinach wędkowania zważono ryby i ogłoszono wyniki. 

W sektorze A najlepszym wędkarzem okazał się Kazimierz Dylewski z wynikiem 5.495 pkt, tuż zanim był Marcin Kubala uzyskując 2.640 pkt, trzeci wynik to 2.390 pkt Andrzeja Dziwisza. 

W sektorze B klasyfikacja wyglądała następująco: pierwszy był Rafał Biegus 4.715 pkt, drugi Dariusz Kapinos 4.260 pkt, a trzeci Grzegorz Waloszczyk 3.070 pkt. Najlepsi w obu sektorach otrzymali od Piotra Maronia pamiątkowe puchary. Natomiast jubilat otrzymał od wszystkich upominki i serdeczne życzenia w związku z tak piękną rocznicą.


RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama