7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

16 listopada 2016

Kalendarz imienin - do 23. listopada

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
17.XI.
– Grzegorza, Salomei
18.XI. – Karoliny, Romana
19.XI. – Seweryna, Elżbiety
20.XI. – Anatola, Rafała
21.XI. – Janusza, Konrada
22.XI. – Cecylii, Marka
23.XI. – Klemensa, Adeli

Grzegorz - to imię pochodzenia greckiego, od słowa gregorikós (czuwający, czujny). Oznacza: czujny, gorliwy, ale i gotowy do nocnego czuwania i modlitw. Grzegorz jest niezwykle skuteczny w kierowaniu pracą i życiem innych. Równie despotyczny pozostaje wobec siebie. Śmiało brnie do przodu, a dzięki silnej woli nie wycofuje się na widok trudności. Potrafi szybko wybrnąć z trudnych sytuacji. Wszystko robi w przekonaniu, iż ma do wypełnienia misję. Jest pewny siebie, ale też i obiektywny. Nie grzeszy jednak ani taktem, ani uprzejmością. Posiada przy tym twarde zasady. Bez problemu odnajduje się w każdym otoczeniu. Bywa szlachetny i wierny. Nie jest łatwy w pożyciu, ale nie można się z nim nudzić. 
Zdrobnienia: Grzech, Grzesiek, Grzesio, Grzesiu, Grześ. 
Znani imiennicy: Grzegorz Ciechowski – muzyk i kompozytor, Grzegorz Filipowski – łyżwiarz, Grzegorz Lato – piłkarz, Grzegorz Turnau – muzyk i kompozytor.

Elżbieta - to imię pochodzenia starohebrajskiego, od słowa elzeba lub eliszeba (Bóg jest moją przysięgą lub moją doskonałością). Elżbieta to kobieta dystyngowana, elegancka i pełna klasy. Potrafi kierować ludźmi, w razie potrzeby wykazując wiele sprytu. Jest osobą pełną majestatu, a do tego pewną siebie indywidualistką, która nieczęsto dzieli się przemyśleniami i uczuciami. Pewnie kroczy obraną drogą i nie ulega wpływom. Lubi przebywać wśród ludzi inteligentnych i wykształconych, tworzących elitę kulturalną. W towarzystwie wywołuje wiele kontrowersji. Przyjaciół trzyma z reguły na dystans, ale jest im oddana i chętnie każdego wysłucha. Bywa jednak niedyskretna. Jedni dostrzegają w niej niedostępną piękność wzbudzającą namiętności, inni – krytykują za oziębłość i niedostępność. 
Zdrobnienia: Ela, Elka, Elunia, Elżbietka, Elunia, Beta, Betka, Bieta, Bietka, Halszka, Ilza, Liza. 
Znane imienniczki: Elżbieta II – królowa Anglii, Elżbieta Czyżewska – aktorka, Elżbieta Dzikowska – dziennikarka i podróżniczka, Elżbieta Jaworowicz – dziennikarka.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama