7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 listopada 2016

Listopadowy Salon Prasowy za nami

7 dni
W ostatni poniedziałek odbył się kolejny Podziemny Salon Prasowy 7 dni. Mieszkańcy Częstochowy przyszli dobrze przygotowani. Jedna z uczestniczek zadała pytanie: „Jakich argumentów należy użyć, żeby pracownicy ZGM TBS chcieli rozmawiać ze wspólnotami i uczciwie, rzetelnie, wykonywali swoje obowiązki?” Na to pytanie co prawda odpowiedzi nie znamy, ale z całą pewnością wystąpimy do ZGM z prośbą o odpowiedź.

Inny uczestnik spotkania zasygnalizował problem braku dyżurów rad dzielnic. Jego zdaniem mieszkańcy konkretnej dzielnicy mają poważny problem z kontaktem z władzą na danym terenie. Zasugerował, by członkowie wszystkich rad dzielnic w Częstochowie publicznie ogłosili godziny spotkań z mieszkańcami, a także podali swoje numery komórkowe.

Przybyli na salon mieszkańcy Alei Pokoju oburzeni są faktem, iż od trzech lat - jak twierdzą - nie zgrabiane są liście na terenie ich dzielnicy. Dochodzi w ten sposób do zapychania kratek ściekowych, które z kolei w okresie ulewnych deszczów są niedrożne.

Kolejnym punktem rozmowy podczas salonu prasowego była sprawa wymiany przepalonych żarówek ledowych informujących o numerze linii autobusu MPK. W niektórych pojazdach zwłaszcza starych, są one zupełnie niewidoczne. Po prostu, od czasu do czasu wymagają wymiany, czego najwyraźniej częstochowskie MPK nie robi. Szczególnie osoby starsze nie są w stanie odczytać jaki autobus podjeżdża na przystanek.

Większość spraw omawianych podczas Podziemnego Salonu Prasowego 7 dni znajdzie się niebawem -  w obszernej formie - na łamach naszej gazety.

Na kolejny Podziemny Salon Prasowy 7 dni zapraszamy już 5 grudnia 2016 roku, w Restauracji Pod Ratuszem (wejście od ul. Śląskiej) o godz. 16.


red.

Komentarze (1)

13 listopada 2016

Ludzie mają problemy ... Matyjaszvzyk się chyba ze...kicha z rozpaczy...


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama