7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 października 2016

Kalendarz imienin - do 09. listopada

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
27.X.
– Sabiny, Wincentego
28.X. – Szymona, Tadeusza
29.X. – Euzebii, Felicjana
30.X. – Edmunda, Przemysława
31.X. – Alfonsa, Urbana
01.XI. – Juliana, Łukasza
02.XI. – Bohdana, Tobiasza 
03.XI. – Huberta, Sylwii
04.XI. – Olgierda, Karola
05.XI. – Elżbiety, Sławomira
06.XI. – Feliksa, Leonarda
07.XI. – Antoniego, Ernesta
08.XI. – Klaudiusza , Seweryna
09.XI. – Genowefy, Teodora

Tadeusz - to imię pochodzenia aramejskiego. Oznacza mężczyznę sprytnego, odważnego. Imię to jest znane już od czasów biblijnych. Tadeusz pracuje wydajnie, jeśli zadba się o jego dobry humor. Bardzo łatwo go urazić. Z natury jest niespokojnym buntownikiem o precyzyjnym umyśle. Wytrwale dąży do celu, wszystko planuje i buduje od podstaw. Posiada mnóstwo pomysłów i wiary we własne możliwości. Do tego jest niezwykle towarzyski, chociaż trudny w kontaktach przez wieczne docinanie bliskim. Próbuje też uszczęśliwiać innych na siłę i wtykać nos w nie swoje sprawy. Ceni szczerość i oddanie w relacjach. Jest czuły i rodzinny, chociaż z pozoru szorstki.
Zdrobnienia: Tadek, Tadeuszek, Tadzik, Tadzio, Tadziulek, Tadziuś. 
Znani imiennicy: Tadeusz Mazowiecki – polityk, Tadeusz Drozda – satyryk, Tadeusz Kościuszko – generał, Tadeusz Łomnicki – aktor teatralny i filmowy, dyrektor teatru, Tadeusz Różewicz – poeta i prozaik św. Juda Tadeusz – apostoł, brata Jakuba (jego imię to Juda, ale ponieważ kojarzy się z Judaszem, dodatkowo nazywa się go Tadeuszem). 

Sylwia - to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa silvius (leśny, dziki, żyjący w lesie). Kojarzone również z nazwą rzymskiego rodu Sylwiuszów. Sylwia jest energiczną choleryczką, o szybkich reakcjach. To bardzo aktywna kobieta, która nie może długo usiedzieć w miejscu. Angażuje się całym sercem we wszystko, co robi i chętnie zapala się do nowych pomysłów oraz inicjatyw. Wydaje jej się, iż ma coś do przekazania światu. Niestety często to słomiany zapał, a trudności ją zniechęcają. Mimo to jest pełna nietypowych rozwiązań, a życie w jej towarzystwie nigdy nie jest nudne. Lubi też marzyć, ale nie popada w sentymentalizm – to realistka. Z reguły pozytywnie patrzy na świat. Rzadko miewa przyjaciół na całe życie. 
Zdrobnienia: Sylwa, Sylwunia, Sylwusia.
Znani imiennicy: Sylwia Gruchała – florecistka, Sylwia Wysocka – aktorka.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama