7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

19 października 2016

WĘDKARZ: Zawody aktywu Okręgu PZW Częstochowa

WĘDKARZ: Zawody aktywu Okręgu PZW Częstochowa

7 dni
Nad nowym zbiornikiem w Strzelcach Wielkich spotkało się 50 działaczy (zarząd Okręgu, prezesi kół i klubów, skarbnicy, sędziowie wędkarscy i komendanci społecznej straży rybackiej) Okręgu PZW w Częstochowie, by wziąć udział w zawodach wędkarskich. Łowiono jedną wędką z kołowrotkiem przez 3 godziny. 

Niestety przechodzący w nocy front atmosferyczny z deszczem spowodował, że temperatura powietrza spadła o kilkanaście stopni i ryby bardzo słabo żerowały. Ci zawodnicy, którzy w tygodniu trenowali, łowiąc karpie i jesiotry, w dniu zawodów bardzo się rozczarowali. 

Złowiono tylko kilkanaście karpi (wcześniej tyle łowił jeden zawodnik), z czego większość niemiarowych, dwa amury, kilka leszczy, płotek i jednego okonia. Jedynym gatunkiem, któremu nie przeszkadzała pogoda był karaś. Jeśli ktoś trafił z zanętą to jego łupem padło nawet kilkadziesiąt sztuk (ponad 30 sztuk dawało miejsce w czołówce). 

Po zważeniu ryb podliczono wyniki, które ogłosił sędzia główny zawodów Antoni Barut. W tym roku nie było podziału na grupy związane z działalnością zawodników. Wszyscy zostali wymieszani podczas losowania stanowisk i cała pięćdziesiątka rywalizowała wspólnie. 

Najlepsza szóstka otrzymała dyplomy, a pierwszych trzech - dodatkowo puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali przeróżne upominki wędkarskie.

Najlepsi:
Łukasz Filak – KOŁO PAJĘCZNO – 5.920 pkt.
Bogdan Filak – KOŁO PAJĘCZNO – 4.225 pkt.
Robert Amborski – KOŁO WYKROMET – 3.145 pkt.
Grzegorz Chrzęszczyk– KOŁO STRZELCE WIELKIE – 2.516 pkt.
Stanisław Potok – KOŁO KRZEPICE – 2.040 pkt.
Zbigniew Wdowicz – KOŁO STRZELCE WIELKIE – 1.875 pkt.
Krystian Mnich – KOŁO LUBLINIEC – 1.845 pkt.
Arkadiusz Komorowski – KOŁO KOLEJARZ – 1.400 pkt.
Zbigniew Sirek – KOŁO STARCZA – 1.050 pkt.
Daniel Czerwonka – KOŁO SZCZUPAK ZAWIERCIE – 960 pkt.


Tekst i zdjęcia: Robert Amborski

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama