7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 października 2016

SPORT: Gorący okres przygotowań „Włókniarza”do startów w PGE Ekstralidze 2017

7 dni
W Częstochowskim Włókniarzu trwają prace nad budżetem klubowym oraz analizy, na jakich zawodników klub w ramach tego budżetu będzie mógł sobie pozwolić. Faktem jest, że z dotychczasowym składem I-ligowym Włókniarz nie ma czego szukać w PGE Ekstralidze. Należy dokonać przebudowy drużyny i wzmocnić ją o nowych zawodników, którzy w meczach będą gwarancją pokaźnej zdobyczy punktowej w meczu. 

Kontraktów z nowymi zawodnikami kluby nie mogą na razie podpisywać, gdyż okienko transferowe otworzy się dopiero 1 listopada. Wiadomo, że rozmowy z zawodnikami prowadzone są w wielu klubach.

Prawdopodobne jest zakontraktowanie do drużyny Włókniarza jednego z liderów drużyny Lokomotivu Daugavpils Fredrika Lindgrena. Trwają również rozmowy, aby na Olsztyńską po latach powrócił szwed Andreas Jonsson, który wraz z zespołem Włókniarza wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski w 2003 roku.
Działacze Włókniarza są także zainteresowani pozyskaniem Duńczyka Petera Kildemanda, który najprawdopodobniej opuści szeregi drużyny z Leszna. Popularny „Pająk” startował w drużynie Włókniarza w Sezonie 2014 roku i w gwarantował zdobycz punktową w granicach 8-12 punktów w meczu.

Na decyzję dotyczącą listy transferowej kibice muszą jeszcze poczekać, bowiem kluby na podpisywanie umów z zawodnikami będą miały dwa tygodnie, począwszy od 1 listopada.


Marek Formicki

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama