7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 października 2016

SPORT: Niebywałe osiągnięcie częstochowskiego BM Racing Team

SPORT: Niebywałe osiągnięcie częstochowskiego BM Racing Team

7 dni
Kierowcy ekipy BMR zapewnili sobie wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu Kia Lotos Race 2016. Już po pierwszym z dwóch wyścigów wiadomo było, że Tytuł Mistrza Polski zdobędzie Karol Urbaniak (BM Racing Team).

W drugim wyścigu bardzo dobra postawa pozostałych zawodników zespołu ugruntowała na drugiej i trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Alberta Legutkę (BM Racing Team) i Pawła Wysmyka (BM Racing Team). Oznacza to, że w tym sezonie częstochowska ekipa zdobyła tytuł Mistrza Polski, Wicemistrza Polski oraz drugiego Wicemistrza Polski. Najważniejszy z tych pucharów zespół wywalczył już po raz czwarty w historii startów w tej serii. W roku 2012 oraz 2013 Mistrzem Polski był Bartłomiej Mirecki. W 2015 roku tytuł zdobył Karol Urbaniak, który powtórzył ten wyczyn w tegorocznej edycji. 

- Jestem bardzo szczęśliwy i nie umiem opisać słowami emocji jakie mi towarzyszyły podczas ostatnich dwóch wyścigów sezonu. Mówią, że nie sztuką jest wywalczyć tytuł, ale go obronić.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia - mówił tuż po wręczeniu pucharu Karol Urbaniak.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama