7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 października 2016

CEMEX Polska - ponadprzeciętność

7 dni
Wyróżnienie, za przyczynianie się do wzrostu zatrudnienia i rozwoju gospodarczego Polski otrzymała firma CEMEX Polska. Organizator - Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, przyznaje prestiżowe nagrody w ramach konkursu Emerging Market Champions. Tegoroczną galę połączono z Europejskim Forum Nowych Idei.

CEMEX Polska znalazł się w grupie przedsiębiorstw, które z sukcesem dokonują ekspansji na zagranicznych rynkach oraz podmiotów energicznie inwestujących w Polsce i przyczyniających się do likwidacji bezrobocia oraz stymulujących rozwój gospodarczy kraju. Prestiżowa nagroda zobowiązuje, zwłaszcza że firmy uczestniczące w Konkursie są rekomendowane przez Radę Ekspertów zrzeszającą osoby z różnych środowisk, istotnych dla życia publicznego i gospodarczego w Polsce, m.in.: byłych i obecnych ministrów, prezydentów miast, rektorów uczelni wyższych, ambasadorów państw z emerging markets w Polsce, przedstawicieli izb gospodarczych i mediów. 

- W naszej działalności przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa i higieny pracy, gdzie jesteśmy jednym z liderów w przemyśle w tym  zdobywcą I miejsca w polskiej edycji Europejskiego Konkursu Dobrych Praktyk BHP. Jesteśmy też liderem w przemyśle w zakresie zrównoważonego rozwoju, którego elementami jest m.in. produkowanie w sposób zrównoważony (przykładem takiej produkcji jest ponad 80 % udział paliw alternatywnych w Cementowni Chełm, które zastąpiły węgiel). Prowadzimy otwarty i regularny dialog z lokalnymi społecznościami wokół naszych głównych zakładów, starając się wspólnie omawiać i rozwiązywać zaistniałe problemy. Poprzez naszą Fundację CEMEX Budujemy Przyszłość regularnie i systemowo wspieramy lokalne inicjatywy i NGO-sy - mówi Włodzimierz Chołuj, Członek Zarządu CEMEX Polska ds. Prawnych i Ochrony Środowiska podczas odbierania nagrody.

„Zagraniczne inwestycje w Polsce” - w takie kategorii został nagrodzony CEMEX Polska. Firma działa na polskim rynku od 2005 roku i aktualnie zatrudnia blisko 1.200 osób w swoich dwóch zakładach cementowych, 42 wytwórniach betonu, siedmiu kopalniach kruszyw oraz biurze w Warszawie. To właśnie skala inwestycji w Polsce oraz liczba miejsc pracy stworzonych na terenie kraju zostały dostrzeżone i bardzo wysoko ocenione przez Kapitułę Konkursową.

Podczas 11 lat działalności w Polsce, CEMEX Polska stał się jednym z czołowych producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw w Polsce. Dostarczane na potrzeby budownictwa materiały i świadczone na najwyższym poziomie usługi sprawiły, że firma stała się zaufanym partnerem przy realizacji wielu inwestycji o krajowym znaczeniu.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama