7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

19 września 2016

LIST CZYTELNIKA. „wojewódzkie zaklęcia” służą jako wygodne alibi

7 dni
„Za problemy Częstochowy pierwszej kolejności odpowiada brak wizji. „Walcząc z wiatrakami", tj. promując konieczność odzyskania statusu miasta wojewódzkiego, przez 27 lat od transformacji ustrojowej nie wymyślono i nie zrealizowano żadnego pomysłu na Częstochowę.

Dzisiaj „wojewódzkie zaklęcia" służą jako wygodne alibi, proteza zastępująca faktyczne wysiłki na rzecz wypracowania spójnej wizji rozwoju miasta, walki z „komunikacyjnym wykluczeniem", próby tworzenia w mieście atrakcyjnych miejsc pracy, nieograniczonych do różnych półproduktów. Lobbujemy za pewnym symbolem, fantomem, zamiast grać o konkrety.(...)".

http://jagiellonski24.pl/2016/09/17/jasne-ze-czestochowa/ 


red.

Komentarze (2)

18 października 2016

Wiele ciekawych rzeczy można znaleźć w strategii rozwoju miasta częstochowy przyjętej przez radę miasta w 2009. Niestety strategia ta nie była realizowana, bo nie ma wtym mieście zapotrzebowania na strategiczne myślenie. Liczy się pseudomarketing prezia i przelewanie pustego w próżne. Oraz republika kolesiów. A ciemny plebs ciągle to kupuje - widocznie to mu wystarcza.


19 września 2016

Częstochowa to miasto starych ludzi,Średnia wieku mieszkańca w budynku w którym mieszkam to 50lat,w mojej klatce schodowej jest 1 dziecko.Młodzi ludzie którzy wyjechali na studia już do Częstochowy nie wrócili.Gadanie o województwie,czy o utworzeniu w Częstochowie uniwersytetu to nic innego jak lansowanie partii politycznych i samych polityków. To jest najtańsza i długofalowa kampania wyborcza,uprawiana tak z prawej,jak z lewej strony.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama