7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 września 2016

Wapowanie to nie to samo co palenie!

7 dni
Już wkrótce wszyscy, którzy korzystają z e-papierosów muszą liczyć się z ograniczeniami. Będą one podobne, jak dla palaczy papierosów tradycyjnych. A wszystko za sprawą nowej ustawy, która lada dzień wejdzie w życie. 

Co to oznacza dla wapowicza? Nie będzie już można korzystać z e-papierosa w miejscach publicznych, np. w autobusach, kawiarniach, czyli wszędzie tam, gdzie nie wolno palić papierosów tradycyjnych. Ograniczenia dotkną nie tylko wapujących, ale przede wszystkim przemysł e-papierosowy. Koniec z reklamowaniem się, koniec ze sprzedażą przez internet. 
Jeden z naszych Czytelników podzielił się z redakcją „7 dni” swoimi spostrzeżeniami w sprawie nowej ustawy i związanych z nią obostrzeniami. 

„E-papierosy to jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi przemysłu. Rynek, w tym konsumenci nic nie robią sobie z pseudo zakazów, nakazów i półprawd wygłaszanych przez niedoinformowanych lub „dobrze opłacanych” polityków z ministrem zdrowia na czele. Wygłaszanie bzdurnych teorii, nie popartych żadnymi konkretnymi badaniami czy publikacjami - ni jak się ma do rzeczywistości. Posługiwanie się stwierdzeniami: „Przez palenie rozumie się spożycie pary zawierającej nikotynę poprzez ustnik, lub przez tank bez ustnika lub przez samą baterię do fajki bez tanka”. Tłumaczę: używanie e-papierosa jest możliwe nawet wtedy, gdy jest to niemożliwe ze względów technicznych, czyli dym jest nawet wtedy, gdy nie ma ogniska... (?!) Tak argumentuje się używanie e-papierosów. (pozostawię to bez komentarza), choć ciekaw jestem, co to ma wspólnego z naszym ojczystym językiem polskim? O jakiejkolwiek logice nie wspomnę”. 

Na szczęście, ograniczenia jeszcze nie weszły w życie, nikt nie zabronił też organizowania targów branżowych.
II Międzynarodowe Targi E-papierosowe Vape Expo Poland są największą platformą na polskim rynku produktów, usług i innowacji w branży e-papierosowej. Ponad 70 wystawców z całego świata zaprezentuje nowości na rynku.
Spotkają się pasjonaci chmurzenia z całego świata. Po rozmachu, z jakim jest organizowana cała impreza widać, jakim zainteresowaniem cieszy się wapowanie/chmurzenie. Oczywiście w tak olbrzymiej imprezie nie może zabraknąć polskich-częstochowskich akcentów. Firma Don Senior wystawi swoje super e-liquidy MILSEN® nie tylko na targach, ale również w konkursie E-Liquid Awards. Organizator, doceniając fachowość kadry MILSENA® zaprosił szefa produkcji do Jury Konkursu. To utwierdza w przekonaniu, że miasto Częstochowa jest ważnym punktem na mapie producentów e-papierosów z doskonałymi rozpoznawalnymi e-liquidami.

***
Marka MILSEN
ul. Piłsudskiego 13/15
Częstochowa
Dyrektor Handlowy 601 696 828
Dział Handlowy 34 / 393 50 20


red.

Komentarze (1)

31 maja 2018

W papierosy to przedszkole dla palaczy papierosow


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama