7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

31 sierpnia 2016

Kalendarz imienin - do 14. września

7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
01.IX.
– Bronisława, Idziego
02.IX. – Stefana, Juliana
03.IX. – Izabeli, Szymona
04.IX. – Rozalii, Róży
05.IX. – Wawrzyńca, Doroty
06.IX. – Beaty, Eugeniusza
07.IX. – Reginy, Melchiora
08.IX. – Radosława, Marii
09.IX. – Piotra, Sergiusza
10.IX. – Łukasza, Mikołaja
11.IX. - Jacka, Feliksa
12.IX. – Marii, Gwidona
13.IX. - Aureliusza, Eugenii
14.IX. - Bernarda, Cypriana

Bronisław - to imię pochodzenia słowiańskiego. Składa się z dwóch członów: broni (bronić, strzec) i sław (sława) co znaczy: ten, kto broni sławy. Imię było dumnie noszone przez słowiańskich rycerzy średniowiecznych. Bronisław to wymarzony pracownik – sumienny i solidny. Nie jest jednak pracoholikiem. To perfekcjonista oraz doskonały fachowiec. Cieszy się dobrą opinią i odnosi liczne sukcesy. Ponadto jest rozsądny, rozważny, bardzo chętnie angażuje się w akcje społeczne. Potrafi zdobyć przewagę w grupie i nadaje się do roli lidera. Niestety w kontaktach towarzyskich i w związku bywa zarozumiały oraz kapryśny. Choć to gorący i bardzo uczuciowy mężczyzna, który buduje trwałe związki, życie z nim nie jest proste. Ma skłonności do nadmiernej krytyki i wygórowanych wymagań.
Zdrobnienia: Broncio, Broneczek, Bronek, Bronio, Bronuś.
Znani imiennicy: Bronisław Komorowski – były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Geremek – historyk i polityk, minister spraw zagranicznych, poseł, Bronisław Malinowski – lekkoatleta, biegacz, olimpijczyk.

Beata - to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa beata (błogosławiona, szczęśliwa). Oznacza osobę, której się szczęści, dobrze wiedzie lub która jest bogata. Beata jest osobą poważną, ciepłą, troskliwą i szlachetną. Posiada liczne zdolności, przenikliwy umysł i charyzmę. W pracy trzyma się raczej na uboczu, tracąc niejednokrotnie szansę na awans. Często zajmuje się działalnością charytatywną, dzięki czemu swój wielki temperament wykorzystuje dla dobra ogółu. Żadne obowiązki nie powstrzymają jej od niesienia pomocy potrzebującym. Ceni sobie spokój, chociaż kieruje się głównie emocjami. Nie narzeka na brak przyjaciół. Uwielbia przyrodę i podróże. To wspaniała żona i troskliwa matka.
Zdrobnienia: Beacia, Beatka, Becia, Betka.
Znane imienniczki: Beata Kozidrak – piosenkarka, Beata Maksymow – judoczka, Beata  Tyszkiewicz – aktorka.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama